Nawet cztery wakaty w kaliskiej Straży Miejskiej. Ile można zarobić?

0
Kalisz szuka strażników miejskich. Już od kilku lat to miasto oferuje kilka wakatów, a że nie ma zbyt wielu chętnych na zostanie – często złośliwie nazywanym - „krawężnikiem” ponownie odświeżone zostały oferty pracy. Aplikować można do 23. lutego.

Kaliska Straż Miejska ma do obsadzenia nawet cztery wakaty. Wymagania nie są wygórowane. To przede wszystkim polskie obywatelstwo, ukończone 21 lat, minimum średnie wykształcenie, nienaganna opinia, niekaralność oraz sprawność fizyczna i psychiczna. Mile widziane umiejętności to także obsługa komputera i programów z pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kategorii B.

Chętni dokumenty aplikacyjne mogą składać do 23 lutego. Podstawowe wymagania to: posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończone 21 lat, korzystanie z pełni praw publicznych, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, nienaganna opinia środowiskowa, sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, prawo jazdy kat. B, znajomość obsługi komputera – znajomość programów Microsoft Office (pakiet biurowy).

– Kandydat musi dobrze poruszać się w przepisach, które dotyczącą tej służby – dodaje Komendant Straży Miejskiej Kalisza, Dariusz Hybś.

Jeśli kandydat będzie interesował się zagadnieniami prawnymi związanymi ze służbą oraz znał doskonale topografię Kalisza – zatrudnienie ma niemal murowane. Niemal, bo czekać będą go testy sprawdzające wiedzę oraz sprawność.

Test wiedzy o Straży Miejskiej oraz test z topografii miasta to część tzw. „teoretyczna”. Sprawność będzie natomiast sprawdzać cykl zadań fizycznych do wykonania. To m.in. biegi. Przez około 2 do 3 miesięcy kandydaci wyłonieni z pierwszego etapu rekrutacji będą obserwowani przez kierownictwo oraz uczęszczać w patrolach pod nadzorem pracujących już, doświadczonych strażników.

Pytanie – co może przyciągnąć młodego człowieka do pracy w Straży Miejskiej? Jak zawsze w przypadku jakiegokolwiek zatrudnienia kluczową rolą są pieniądze. Kaliska Straż Miejska do zaoferowania ma pensję „powyżej płacy minimalnej”, nie dowiadujemy się jednak o jaką dokładnie stawkę chodzi. W 2018 roku najniższa płaca krajowa to 2100 złotych brutto, czyli na tzw. rękę około 1500 złotych. Szczegóły na temat ofert pracy w Straży Miejskiej w Kaliszu na stronie internetowej Straży w zakładce „Praca”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.