Na kogo zagłosować? Zobacz pełne listy kandydatów do sejmu i senatu

17
źródło: wybory.gov.pl
Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę. Dla polityków to ostatnia prosta, by przekonać do siebie wyborców, a dla miast i gmin to czas przygotowań lokali wyborczych. 13 października oddamy dwa głosy: jeden do sejmu, drugi do senatu. Do pierwszej izby wybierać będziemy spośród 115 kandydatów z pięciu komitetów. Na karcie do senatu pojawią się jedynie dwa nazwiska. Prezentujemy pełną listę, wszystkich kandydatów z okręgu 36 (do sejmu) oraz okręgów 95 i 96 (do senatu).

KANDYDACI DO SEJMU RP:

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 36 (obszary powiatów: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miast na prawach powiatu: Kalisz, Leszno)

Komitet wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – lista nr 1:
1. GRZYB Andrzej Marian – ekonomista, Siedlików, Polskie Stronnictwo Ludowe
2. WALKOWSKI Piotr – rolnik, Wysocko Wielkie, Polskie Stronnictwo Ludowe
3. KOBUS Bartosz Marek – wyższy urzędnik samorządowy, Krzywiń, nie należy do partii politycznej
4. GÓRALCZYK Agnieszka Magdalena – ekonomista, Kościelna Wieś, Polskie Stronnictwo Ludowe
5. MARSZAŁEK Franciszek – prawnik, Krotoszyn, Polskie Stronnictwo Ludowe
6. MAŁYCHA Wiesława – sprzedawca, Lasocice, nie należy do partii politycznej
7. GRZESIEK Jan – ekonomista, Golina, Polskie Stronnictwo Ludowe
8. MARTYN Grzegorz Piotr – rolnik, Gołaszyn, Polskie Stronnictwo Ludowe
9. BANAŚ Małgorzata – wyższy urzędnik samorządowy, Nowa Kakawa, nie należy do partii politycznej
10. PIERZCHLEWICZ Piotr – sprzedawca, Kuczyna, nie należy do partii politycznej
11. KONOPKA Jacek – budowlaniec, Kalisz, Polskie Stronnictwo Ludowe
12. PERSKI Janusz Aleksander – rolnik, Leszno, Polskie Stronnictwo Ludowe
13. KUCHARSKA Beata – fryzjer, Iwanowice nie należy do partii politycznej
14. PIEKARSKA-NOWAK Karolina Justyna – pracownik socjalny, Kalisz, Polskie Stronnictwo Ludowe
15. RYBACKA Agnieszka – urzędnik samorządowy. Żerków, nie należy do partii politycznej
16. MOTYLEWSKI Alojzy Ignacy – mechanik, Ostrów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej
17. KRAKOWIAK Małgorzata – księgowy, Wojnowice, nie należy do partii politycznej
18. KOŻAŃSKA Kinga – florysta, Ostrów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej
19. WYSOTA Bożena Mariola – rolnik, Mielcuchy Pierwsze, Polskie Stronnictwo Ludowe
20. KINAL Dorota Katarzyna – nauczyciel, Kościan, Polskie Stronnictwo Ludowe
21. WASIELEWSKI Maciej Paweł – wyższy urzędnik samorządowy Dobrzyca członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
22. KOBUS-MARCZAK Joanna Jolanta – nauczyciel, Krotoszyn, Polskie Stronnictwo Ludowe
23. KUBIAK Andrzej – rolnik, Zalesie, Polskie Stronnictwo Ludowe
24. GRABOWSKI Krzysztof Andrzej – politolog, Kuźnica, Polskie Stronnictwo Ludowe

Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – lista nr 2:
1. DZIEDZICZAK Jan Michał – politolog, Warszawa, Prawo i Sprawiedliwość
2. ŁAWNICZAK Tomasz – parlamentarzysta, Nowe Skalmierzyce, Prawo i Sprawiedliwość
3. MOSIŃSKI Jan – parlamentarzysta, Kalisz, Prawo i Sprawiedliwość
4. MALĄG Marlena Magdalena – wyższy urzędnik państwowy, Ostrów Wielkopolski, Prawo i Sprawiedliwość
5. KALETA Piotr Marek – parlamentarzysta, Wolica, Prawo i Sprawiedliwość
6. CZECHAK Lidia – prawnik, Jarocin, Prawo i Sprawiedliwość
7. BIERŁA Leszek Józef – wyższy urzędnik samorządowy, Pleszew, Prawo i Sprawiedliwość
8. SOWA Marek Jan – ekonomista, Leszno, Prawo i Sprawiedliwość
9. MICHNIEWICZ Romuald Michał – nauczyciel akademicki, Kalisz, Porozumienie Jarosława Gowina
10. SÓJKA Katarzyna – lekarz, Przedborów, Prawo i Sprawiedliwość
11. KUBIAK Agnieszka Beata – księgowy, Konin, Solidarna Polska
12. KOZŁOWSKI Jerzy – parlamentarzysta, Kalisz, nie należy do partii politycznej
13. JANUSZKIEWICZ Piotr Józef – lekarz, Krotoszyn, Prawo i Sprawiedliwość
14. DZIEDZIC Krzysztof Józef – wyższy urzędnik samorządowy, Opatówek, nie należy do partii politycznej
15. SZYMONIAK Czesław Jan – nauczyciel wychowania fizycznego, Tursko, Prawo i Sprawiedliwość
16. ŚNIEGOCKA Alicja Maria – wyższy urzędnik samorządowy, Kępno, Prawo i Sprawiedliwość
17. KALAK Sławomira Maria – nauczyciel historii, Krotoszyn, Prawo i Sprawiedliwość
18. SŁOWIŃSKA Dorota – pedagog, Jerka, Prawo i Sprawiedliwość
19. JAGODZIŃSKI Maciej Antoni – lekarz weterynarii, Bojanowo, nie należy do partii politycznej
20. ANDRZEJEWSKA Teresa Małgorzata – radca prawny, Krobia, nie należy do partii politycznej
21. NAWROT Joanna – dziennikarz, Włoszakowice, nie należy do partii politycznej
22. SZCZERBAŃ Jan Franciszek – nauczyciel, Zalesie, Prawo i Sprawiedliwość
23. BĄKOWSKI Marek – ogrodnik, Krzywiń, Prawo i Sprawiedliwość
24. PLICHTA Andrzej – pracownik administracji rządowej, Kalisz, Prawo i Sprawiedliwość

Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – lista nr 3:
1. SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej – ekonomista, Leszno, Sojusz Lewicy Demokratycznej
2. MAZUR Marek Miłosz – technik awionik, Święciechowa, Wiosna Roberta Biedronia
3. PAWLICZAK Karolina Monika – prawnik, Kalisz, Sojusz Lewicy Demokratycznej
4. BŁAŻEJCZAK-KLECZEWSKA Beata – Specjalista do spraw ochrony środowiska, Kalisz, Lewica Razem
5. WAJS Józef Włodzimierz – emeryt, Odolanów, Sojusz Lewicy Demokratycznej
6. SŁODOWY Zbigniew Edward – pracownik samorządowy, Brzeziny, Sojusz Lewicy Demokratycznej
7. KŁOSOWSKI Krzysztof – ekonomista, Jarocin, Sojusz Lewicy Demokratycznej
8. SYNORACKI Krzysztof – nauczyciel, Miejska Górka, Sojusz Lewicy Demokratycznej
9. ZALESIŃSKI Zbigniew Stanisław – ekonomista, Leszno, Wiosna Roberta Biedronia
10. KĘDZIA Ewa – pracownik socjalny, Czajków, nie należy do partii politycznej
11. HUMELT Bożena Maria – pracownik socjalny, Lisków, Sojusz Lewicy Demokratycznej
12. TRĄBKA Sławomir – mechanik, Nowy Lubosz, nie należy do partii politycznej
13. STACHOWIAK Arkadiusz – pracownik samorządowy, Gostyń, Sojusz Lewicy Demokratycznej
14. SZYMAŃSKA Alina Bernadeta – pielęgniarka, Stary Olesiec, nie należy do partii politycznej
15. CIEŚLAK Elżbieta – specjalista administracji publicznej, Witaszyce, nie należy do partii politycznej
16. WITCZAK Violetta Małgorzata – mechanik, Kalisz, nie należy do partii politycznej
17. STĘPNIAK Grzegorz – instruktor nauki jazdy, Sieroszewice, nie należy do partii politycznej
18. GURDEK Monika – politolog, Grabonóg, nie należy do partii politycznej
19. MACHOWSKA Angelika Justyna – pracownik administracyjno-biurowy, Kalisz, Lewica Razem
20. HIBNER Karol – pedagog, Bralin, Sojusz Lewicy Demokratycznej
21. KAŹMIERCZAK Bernardyna – budowlaniec, Leszno, nie należy do partii politycznej
22. JASZCZYK Grażyna Antonina – pielęgniarka, Palaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej
23. NOWACKI Konrad – informatyk, Zduny, Lewica Razem

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – lista nr 4:
1. STOCH Witold Adam – prawnik, Kalisz, Korwin
2. CZECH Ireneusz Wojciech – przedsiębiorca, Odolanów, Ruch Narodowy
3. IDKOWIAK Dominik – pracownik fizyczny, Stary Gostyń, Ruch Narodowy
4. WIECZOREK Antoni Jerzy – operator obrabiarek, Ostrów Wielkopolski, Ruch Narodowy
5. KOIS Piotr – doradca zawodowy, Boszkowo – Letnisko, Wolni i Solidarni
6. DOLATA Dominik Jan – rolnik, Gola, nie należy do partii politycznej
7. PASEK Michał Szymon – technik elektryk, Kowalew, nie należy do partii politycznej
8. SKROBAŁA Mariusz – politolog, Osieczna, Korwin
9. FIEBICH Mikołaj – politolog Poniec, Korwin
10. WELKE Rafał Dariusz – sprzedawca, Wolica, Korwin
11. KURZAWSKA Julia – student, Radłów, nie należy do partii politycznej
12. KROŚNIEWSKA Lucyna Anna – sprzedawca, Osieczna, nie należy do partii politycznej
13. MĄKA Mikołaj – logistyk, Nowe Skalmierzyce, nie należy do partii politycznej
14. OSZMIAN Joanna – pracownik biurowy, Poznań, Ruch Narodowy
15. STOCH Anna Bożena – sekretarka medyczna, Kalisz, nie należy do partii politycznej
16. SKORUPIŃSKA Danuta – handlowiec, Leszno, nie należy do partii politycznej
17. SPIESZALSKA Janina – chemik Poznań, nie należy do partii politycznej
18. MAŚLAK Arkadiusz Krzysztof – budowlaniec, Stawiszyn, Ruch Narodowy
19. KORDYLAS Marta Anna – pracownik biurowy, Lipe, nie należy do partii politycznej
20. KUŚWIK Andrzej Antoni – przedsiębiorca, Wolica, Korwin

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni – lista nr 5
1. WITCZAK Mariusz Sebastian – politolog, Kalisz, Platforma Obywatelska RP
2. URBANIAK Jarosław Piotr – logik, Ostrów Wielkopolski, Platforma Obywatelska RP
3. HENCZYCA Bożena Katarzyna – polityk Wodziczna, Platforma Obywatelska RP
4. RUSIECKI Grzegorz Stanisław – prawnik, Święciechowa, Platforma Obywatelska RP
5. BUDNIK Marzena Katarzyna – nauczyciel, Krotoszyn, nie należy do partii politycznej
6. KOWALSKA Milena Magdalena – nauczyciel akademicki, Ostrów Wielkopolski, Platforma Obywatelska RP
7. JAKUBOWSKI Szymon – pracownik administracji samorządowej, Pogorzela, Platforma Obywatelska RP
8. KUSIAKIEWICZ Piotr – prawnik, Pleszew, Platforma Obywatelska RP
9. MOEGLICH Daniel Adam przedsiębiorca – Rawicz, nie należy do partii politycznej
10. MARTUZALSKI Stanisław Franciszek – budowlaniec, Jarocin, Platforma Obywatelska RP
11. SOWA Aleksander Stanisław – nauczyciel, Kościan, Platforma Obywatelska RP
12. GAGATEK Marcin Andrzej – pracownik administracji samorządowej, Ostrzeszów-Pustkowie, nie należy do partii politycznej
13. WODZIŃSKA Marzena Renata – ekonomista, Kalisz, Platforma Obywatelska RP
14. SZYMAŃSKI Sławomir – przedsiębiorca, Rawicz, Platforma Obywatelska RP
15. WYSOGLĄD Wojciech – technik mechanik, Kalisz, Platforma Obywatelska RP
16. BARCZYK Marcin – radca prawny, Kąkolewo, nie należy do partii politycznej
17. KOŁODZIEJ Aleksander Piotr – przedsiębiorca, Poznań, Partia Zieloni
18. CHOJNACKI Mariusz Marek – nauczyciel Plewnia, Platforma Obywatelska RP
19. WALCZAK Magdalena Izabela – adwokat Kalisz, Platforma Obywatelska RP
20. DZIUBKA Ewa – nauczyciel, Odolanów, nie należy do partii politycznej
21. BALCER Urszula Maria – technik farmaceutyczny, Mroczeń, nie należy do partii politycznej
22. MACHOWIAK Adriana Irena – prawnik, Leszno, nie należy do partii politycznej
23. MOCEK Zuzanna – agent ubezpieczeniowy, Nowy Lubosz, nie należy do partii politycznej
24. ŁUCZAK Alicja – nauczyciel, Żelazków, Platforma Obywatelska RP

Wybory do Senatu RP

Kandydaci do Senatu RP w okręgu nr 95 (obszary powiatów: kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski)
1. MATECKA Ewa Jolanta – archeolog, Ostrów Wielkopolski, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, nie należy do partii politycznej
2. MIKOŁAJCZYK Łukasz – parlamentarzysta, Ostrów Wielkopolski, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci do Senatu w okręgu nr 96 (obszary powiatów: jarociński, kaliski, pleszewski oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz)
1. PĘCHERZ Janusz Andrzej – nauczyciel akademicki, Kalisz, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, nie należy do partii politycznej
2. WOJTYŁA Andrzej Franciszek – lekarz, Pawłówek, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie Jarosława Gowina

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  1. 1
    18

    Ja juz mloda nie jestem ale zagłosuję na Milene znam ją od dziecka, jest ambitna i działa, dajmy młodym rządzić stare wygi chcą tylko do koryta się dopchać, oni już byli i nic nie zrobili!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick