Oni mówią „Weto”. Protest pod ostrowskim sądem

27
"Równość, wolność, niezależność" z takimi słowami na ustach część mieszkańców Ostrowa Wlkp. ponownie zjawiła się pod ostrowskim sądem rejonowym. Wszystko to jak mówią w obronie demokracji i niezawisłych sądów. Na schodach zapłonęły światełka. Fragment konstytucji odczytał ostrowianin, aktor - Robert Zawadzki. Później uczestnicy protestu przemaszerowali na ostrowski rynek.

„Ja protestuję już od kilku dni. Byłem w Warszawie pod Sejmem, pod Pałacem Prezydenckim, pod Sądem Najwyższym. Nie ma wyjścia musimy protestować, to co dzieje się teraz w Polsce to zamach na polską demokrację, nie możemy na to pozwolić. Dziś w nocy wróciłem do Ostrowa i kiedy zobaczyłem, że ludzie chcą protestować, chcą tutaj być to ja też muszę być razem z nimi i jestem” – mówił Robert Zawadzki.

Do takiego protestu doszło w Ostrowie po raz trzeci. Jutro uczestnicy zapowiedzieli, że ponownie wyjdą na ulice punktualnie o godz.21. W Polsce protestuje już 130 miast. Na dłuższą relację z tego co działo się dziś pod ostrowski sądem zapraszamy już jutro w „Wydarzeniach” w TV Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

 1. 45
  27

  Wielki królu Kornaszu teraz nakaż swoim poddanym ,,DYSCYPLINĘ PARTYJNĄ” i posprzątajcie ten syf pod sądem!
  Ciekawe kto z WAS odpowie jak ktoś na tych schodach się poślizgnie od porozlewanego wosku wszędzie!
  A pan Panie Kornaszu ,,Taekwondo” Juniorze może Pan tak dba o zdrowie a na takie rzeczy niebezpieczne przyzwala ;/
  no ale dyscyplina partyjna liczy się PARTIA nie mieszkaniec.

  • 28
   25

   Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. A po za tym nie ładnie tak po nazwiskach walić a samemu chować się za pseudonimem.

  • 5
   17

   Nie wyglądaj przez okienko bo Ci zrobią fotkę i zostaniesz wrogiem PIS. W ramach nudów możesz posprzątać, przynajmniej się do czegoś w tym kraju nadasz.

 2. 12
  17

  Czy dzisiaj też ? będzie manifestacja wróciłem z urlopu i chce z rodziną dołączyć super że Ostrów ,też manifestuje bo mam dosyć tego rządu i Kaczyńskiego nie liczą się z nikim ,i z niczym robią co im się podoba nikogo nie słuchają ,młodzi mają tego dosyć .

 3. 14
  5

  a gdzie oni byli kiedy platforma wchodziła w tyłek Putinowi ,kiedy” europizowali” Rosję kiedy kazali nam składać kwiaty na grobach rosyjskich morderców z 1920 roku -co wy barany myślicie że my tego nie pamiętamy -możecie sobie protestować ile chcecie mam to w poważaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 9
  3

  Szanujmy się Ostrowianie, politycy nie mogą nas podzielić, niech protestują Ci co chcą, a kto nie widzi zagrożenia nie
  protestuje – pokażmy klasę szanujmy się.

 5. 8
  1

  Dziś było więcej ludzi niż wczoraj, nawet protestował jeden zwolennik PiSu sprowadzony przez niejakiego Marka R., który o sobie mówi per „dziennikarz”. Teraz Marek R. na swoim portalu zaciera ręce i śmieje się z frajerów, którzy piszą śmieszne komentarze i nabijają mu kasę. A prowokatora Tomasza R. zgromadzeni nagrodzili oklaskami za odwagę i zaprosili na następne manifestacje.

 6. 11
  2

  Panie Andrzeju kochany. Niech Pan jeszcze zorganizuje protest przeciwko nieprzyjmowanie przez PiS-orów do Polski islamistów, bo jak widziałam Niemki oblegane przez śniadych chłopców podczas ostatniego sylwestra, to mnie aż dreszcze przeszły!

 7. 6
  2

  A ja mam pytanie do tej kobiety z dziećmi a jak PIS daje 500+ to ja jej nie widzę pod urzędem ze świeczką i nie słyszę jak się drze precz z 500+ ja uczciwie pracuję i za swoje dzieci wychowuję mnie żadne pieniądze od PIS nie interesują ja jestem PO i mam honor oj kobieto jesteś żenująca dzieci powinni ci odebrać za chodzenie po nocach i uczenie ich anarchii chcesz strajkuj sama

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick