Ministerialny certyfikat za pionierskie rozwiązania. Ostrów i Jarocin w elitarnym gronie

5
Ostrów Wielkopolski z ministerialnym Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii. Przedstawiciele miasta oraz spółki CRK Energia z rąk wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego odebrali dokument, który wyróżnia regiony rozwijające się energetycznie oraz uprawniają do pozyskiwania środków na rozwój energetyki odnawialnej. Certyfikat w drugiej edycji konkursu otrzymały 33 klastry, łącznie w Polsce jest ich już 66.

Założenia Ostrowskiego Rynku Energetycznego tworzonego pod skrzydłami grupy CRK Energia przedstawialiśmy wielokrotnie na naszych łamach. W dużym skrócie ORE to współpraca między instytucjami miejskimi, powiatowymi, przedsiębiorstwami prywatnymi i osobami fizycznymi zakładająca produkcję i dystrybucję energii w ramach określonego terytorium.

ZOBACZ TEŻ: Produkcja, dystrybucja i użytkowanie energii. Słowa zmieniają się w czyny

Prace nad tworzeniem Ostrowskiego Rynku Energetycznego zostały zauważone w Ministerstwie Energii. Ostrów otrzymał certyfikat Pilotażowego Klastra Energii w ramach drugiej edycji rządowego konkursu.

Ministerstwo będzie teraz bacznie przyglądało się poczynaniom Ostrowa i innych certyfikowanych regionów w zakresie wdrażania rozwiązań z energetyki rozproszonej. Oznacza to, że dążenie do samowystarczalności energetycznej regionów musi być sprawne i efektywne.

Do drugiej edycji konkursu zgłosiły się 84 klastry z 14 województw. Do ostatecznego etapu przeszło 68 z nich, a certyfikat otrzymały 33. Łącznie po drugiej edycji, certyfikowanych klastrów jest już 66 w całym kraju. Ostrów plasuje się na 40 miejscu rankingu, wyprzedza go Klaster Energia Jarocin jako 21. na liście oraz 38 w rankingu Leszczyński Klaster Energii. Za Ostrowem w Wielkopolsce jest jeszcze 65. w kolejności Klaster Zielona Energia Konin.

Zobacz pełną listę klastrów, które otrzymały certyfikaty Ministerstwa Energii.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Kieruje Pan Janusz vel Jan Grześkowiak. Urodzony dyrektor i wizjoner z rzekomym pasmem sukcesów na koncie i rzekomą karierą wielkomiejską… On też czuje piniądz, ma pociąg do władzy i skutecznie nawija makaron na uszy decydentom – więc utrzymuje się na powierzchni (ale są lepsi od niego)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.