Minister Ziobro powołał nowego prezesa Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim

5
Po tym jak w połowie lutego posady stracili dotychczasowi prezesi sądów w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kaliszu, nie było wiadomo, kto zasiądzie na stanowiskach zajmowanych do tej pory przez Ewę Litwin i Stanisława Pilarczyka. W środę poznaliśmy nazwisko nowego prezesa ostrowskiego sądu.

Od środy 14 marca funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim pełni sędzia Radosław Grzęda. Taką decyzję podjęto w Ministerstwie Sprawiedliwości. Oficjalny dokument potwierdzający powołanie nowego prezesa, został dzisiaj opublikowany na stronie ostrowskiego sądu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Sędzia Grzęda został więc oficjalnie następcą Ewy Litwin. Od momentu jej odwołania, które nastąpiło w połowie lutego, funkcję pełniącej obowiązki prezesa pełniła sędzia Dorota Chmura. Mogła zajmować to stanowisko najdłużej do 11 sierpnia, ale przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości zdecydowanie szybciej podjęli decyzję o powołaniu nowego prezesa.

Być może w najbliższym czasie poznamy także nazwisko nowego prezesa Sądu Rejonowego w Kaliszu. W tej chwili tymczasowo pełni tę funkcję sędzia Hanna Nowosad, która zastąpiła odwołanego Stanisława Pilarczyka.

Czystki w sądach. Duże zmiany w Ostrowie i Kaliszu. Nowy prezes w Jarocinie

Oficjalny dokument potwierdzający objęcie funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim przez sędziego Radosława Grzędę:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 6
  10

  Boicie się pokazać jego facjatę Dzieci muszą wiedzieć w kogo rzucać kamieniami. Swoją drogą każdy rzeźnik który sprzeda mu wieprzowinę może być nazajutrz aresztowany za propagowanie kanibalizmu.

 2. 2
  4

  MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

 3. Hm… a już miałem nadzieję, że w Ostrowie pan zbyszek będzie musiał kogoś delegować z Warszawy. W tych czasach to wstyd przyjąć taką propozycję, zakładając, że nowy prezes rozumie realia otaczającej nas pisowskiej rzeczywistości. I niech nie liczy na to, że będzie zajmował się merytoryką, owszem, m.in. nią też, ale z rzadka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick