Mieszkanka naszego regionu czwartą najbogatszą Polką

5
Fot. ranking.wprost.pl
Elżbieta Kaczmarek została sklasyfikowana na czwartym miejscu w rankingu najbogatszych Polek przygotowanym przez tygodnik Wprost. Jej majątek oszacowano na ponad 1,5 mld zł.

Tygodnik Wprost po raz kolejny ogłosił listę 50 najbogatszych Polek. W ścisłej czołówce uplasowała się Elżbieta Kaczmarek, która w najnowszym rankingu została sklasyfikowana na czwartym miejscu z majątkiem 1,55 mld zł. Jak argumentują twórcy zestawienia: „Razem z mężem Bogdanem Kaczmarkiem są potentatami na światowym rynku meblarskim”.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Należą do nich dwie firmy zajmujące się produkcją mebli, które swoje siedziby mają w Ociążu i Skalmierzycach. „Dwa meblowe giganty dają co roku ponad 2 mld zł przychodów. Ich najważniejszym odbiorcą pozostaje szwedzki potentat meblarski. Od kilku lat Kaczmarkowie są też obecni na amerykańskim rynku” – czytamy w uzasadnieniu tygodnika.

Top 5 rankingu 50 najbogatszych Polek tygodnika Wprost:
1. Dominika Kulczyk – 7 mld zł
2. Barbara Komorowska – 1,95 mld zł
3. Grażyna Kulczyk – 1,7 mld zł
4. Elżbieta Kaczmarek – 1,55 mld zł
5. Teresa Mokrysz z rodziną – 1,3 mld zł

ZOBACZ TEŻ: Miliarder-widmo” z Krotoszyna jest szóstym najbogatszym Polakiem na liście Forbesa

Jakimi kryteriami kierowali się twórcy rankingu? Na stronach tygodnika Wprost czytamy: „Pod uwagę braliśmy aktywa biznesowe i majątek będący ich pochodną. Wartość pakietów akcji spółek giełdowych ocenialiśmy na podstawie notowań z września 2018 r. Nieruchomości ocenialiśmy na podstawie średnich cen sprzedaży z 2017 i 2018 r. Wartości firm niegiełdowych ocenialiśmy, porównując je do analogicznych notowanych na giełdzie. Gdy nie było to możliwe, porównywaliśmy je z podobnymi lub posługiwaliśmy się wskaźnikami sektorowymi GPW z września tego roku w zależności od branży, w jakiej działa dana spółka. Informacje na temat wyników finansowych, które wzięliśmy pod uwagę, pochodzą z najnowszych dostępnych sprawozdań finansowych publikowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym”.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Niestety @Pan Em. ma racje pracować trzeba a co za tym idzie godzić na takie pieniądze jakie szef danej firmy nam da ponieważ wielkiego wyboru nie mamy. Pozostaje nam jedynie iść do wyborów za rok do sejmu i wybrać takie partie które zdołają tą część należną ludziom odebrać w wyższych podatkach.

  1. 7
    1

    ciekawe jak to w tym kraju robi sie połtora milarda złotych zysku startujac kilkanascie lat temu od zera ?….cud …po prostu cud… a za co powstały obiekty tej firmy ???….cud po prostu cud…. niedługo Chase Manhattan Bank albo JP Morgan pozyczy od nich pieniadze….cud po prostu cud…..idziemy cudownie w strone niebotycznych majatków w najbardziej zadłuzonym kraju Europy…cud po prostu cud.A mówiono ,ze Gierek to złodziej był….otóz Gierek to był… cud uczciwosci

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick