Mieszkanka naszego regionu czwartą najbogatszą Polką

5
Fot. ranking.wprost.pl
Elżbieta Kaczmarek została sklasyfikowana na czwartym miejscu w rankingu najbogatszych Polek przygotowanym przez tygodnik Wprost. Jej majątek oszacowano na ponad 1,5 mld zł.

Tygodnik Wprost po raz kolejny ogłosił listę 50 najbogatszych Polek. W ścisłej czołówce uplasowała się Elżbieta Kaczmarek, która w najnowszym rankingu została sklasyfikowana na czwartym miejscu z majątkiem 1,55 mld zł. Jak argumentują twórcy zestawienia: „Razem z mężem Bogdanem Kaczmarkiem są potentatami na światowym rynku meblarskim”.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Należą do nich dwie firmy zajmujące się produkcją mebli, które swoje siedziby mają w Ociążu i Skalmierzycach. „Dwa meblowe giganty dają co roku ponad 2 mld zł przychodów. Ich najważniejszym odbiorcą pozostaje szwedzki potentat meblarski. Od kilku lat Kaczmarkowie są też obecni na amerykańskim rynku” – czytamy w uzasadnieniu tygodnika.

Top 5 rankingu 50 najbogatszych Polek tygodnika Wprost:
1. Dominika Kulczyk – 7 mld zł
2. Barbara Komorowska – 1,95 mld zł
3. Grażyna Kulczyk – 1,7 mld zł
4. Elżbieta Kaczmarek – 1,55 mld zł
5. Teresa Mokrysz z rodziną – 1,3 mld zł

ZOBACZ TEŻ: Miliarder-widmo” z Krotoszyna jest szóstym najbogatszym Polakiem na liście Forbesa

Jakimi kryteriami kierowali się twórcy rankingu? Na stronach tygodnika Wprost czytamy: „Pod uwagę braliśmy aktywa biznesowe i majątek będący ich pochodną. Wartość pakietów akcji spółek giełdowych ocenialiśmy na podstawie notowań z września 2018 r. Nieruchomości ocenialiśmy na podstawie średnich cen sprzedaży z 2017 i 2018 r. Wartości firm niegiełdowych ocenialiśmy, porównując je do analogicznych notowanych na giełdzie. Gdy nie było to możliwe, porównywaliśmy je z podobnymi lub posługiwaliśmy się wskaźnikami sektorowymi GPW z września tego roku w zależności od branży, w jakiej działa dana spółka. Informacje na temat wyników finansowych, które wzięliśmy pod uwagę, pochodzą z najnowszych dostępnych sprawozdań finansowych publikowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym”.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Niestety @Pan Em. ma racje pracować trzeba a co za tym idzie godzić na takie pieniądze jakie szef danej firmy nam da ponieważ wielkiego wyboru nie mamy. Pozostaje nam jedynie iść do wyborów za rok do sejmu i wybrać takie partie które zdołają tą część należną ludziom odebrać w wyższych podatkach.

  1. 7
    1

    ciekawe jak to w tym kraju robi sie połtora milarda złotych zysku startujac kilkanascie lat temu od zera ?….cud …po prostu cud… a za co powstały obiekty tej firmy ???….cud po prostu cud…. niedługo Chase Manhattan Bank albo JP Morgan pozyczy od nich pieniadze….cud po prostu cud…..idziemy cudownie w strone niebotycznych majatków w najbardziej zadłuzonym kraju Europy…cud po prostu cud.A mówiono ,ze Gierek to złodziej był….otóz Gierek to był… cud uczciwosci

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.