Mieszkańcy Gajowej mają żal i mówią „dość!”

7
Dziury, brak utwardzonej nawierzchni oraz dogodnego dojazdu do posesji karetki i straży pożarnej - z takimi problemami borykają się mieszkańcy ulicy Gajowej w Ostrowie Wielkopolskim. O remont drogi walczyli od kilkunastu lat. Kiedy w budżecie miasta znalazły się pieniądze na realizację inwestycji, projekt przerwano? Dlaczego?

Mieszkańcy ul. Gajowej w Ostrowie walczą o swoją ulicę już od wielu lat. Pierwsze z pism do włodarzy miasta zostało wysłane jeszcze za prezydentury Radosława Torzyńskiego.

Gdy wreszcie znalazły się środki na budowę inwestycji, rozpoczęto prace jednak realizację projektu przerwano. Zabrakło pieniędzy na budowę kanalizacji deszczowej. Ze względu na tragiczny stan nawierzchni, a w zasadzie jej brak, mieszkańcom mnożą się problemy.

Kłopot mają także właściciele gospodarstw rolnych oraz właściciele firm transportowych, którzy do dojeżdżają tu ciężkimi samochodami.

Mieszkańcy mają swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Jest nim Zygmunt Banasiak. Zdaniem mieszkańców nie zadbał on należycie o ich interesy. Podczas gdy odrzucono przekazanie 320tys złotych na realizację projektu w 2018 roku, radny Banasiak nie zabrał głosu.

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim zasłania się brakiem niewystarczających środków z budżetu miasta. Marcin Wieruchowski zapewnia jednak, że nowy wykonawca kanalizacji deszczowej został już wybrany.

Mieszkańcy mimo tłumaczeń i zapewnień ze strony miasta dziwią się, że budowa tak krótkiego odcinka drogi zajmuje tak dużo czasu. Ich zdaniem stan drogi sprzed rozpoczęcia robót był mimo wszystko lepszy niż w obecnej chwili.

Jaki będzie finał tej sprawy? Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg zapewnia, że do końca maja tego roku, ulica Gajowa zostanie w pełni wyremontowana.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Radny Banasiak zadbał w ubiegłym roku o to, żeby za 600 tys. zł zbudować siedzibę dla rady osiedla. Taką wiejską świetlicę. Inne rady wynajmują gdzieś pokoiki, tam musi być wypas. No to na drogi w osiedlu nie wystarcza. Co tam jakaś Gajowa.

    • za 650 000 wybudowali tę świetlice. Ludzie taplają się od kilku lat w błocie, a radny Banasiak razem z Panią Prezydent budują stodołe żeby mieli gdzie grać w szachy. Ciekawe kto z tej stodoły będzie korzystał i kiedy.

  2. Jak można było planować drogę bez deszczówki Panie Banasiak. Przecież to się w głowie nie mieści. Pewnie z deszczówki wziął kasę na świetlice.
    Wieruchowski obiecuje, że do maja zrobi ale chyba samą deszczówkę, bo na drogę nie ma w budżecie ani grosza.
    Jestem ciekaw czy jest jeszcze ktokolwiek w mieście, kto wierzy temu gościowi.

  3. Trzeba było zgłosic to do Budzetu Obywatelskiego hahahaha. Jeden radny wie jak to się robi (chodniki,parkingi,…) więc chetnie by sie podzielił doswiadczeniem 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick