Michalinka rośnie i ma się coraz lepiej

1
„Michalinka ma w sobie dużo energii i cały czas robi postępy. Wymaga coraz większej uwagi i zainteresowania. Jej organizm wreszcie bardzo się ustabilizował, dzięki czemu po konsultacjach z kardiologami i kardiochirurgami mogliśmy odwiedzić naszą rodzinę w Polsce” ß powiedziała w rozmowie z portalem Aleksandra Binek – mama Michalinki.

„W Polsce spędziliśmy tylko niecałe trzy krótkie, ale wspaniałe dni. Michalinka mogła poznać swoją rodzinę oraz przyjęła Chrzest Święty. Mamy wrażenie, że każdego dnia potrafi coś nowego” – mówi mama Michalinki Aleksandra Binek.

Michalinka kilka tygodni temu opuściła niemiecką klinikę. Jednak rodzice dziewczynki postanowili dla dobra dziecka zamieszkać w pobliżu szpitala. Cały czas jest pod kontrolą lekarzy.

„Każdego ranka wita nas przepięknym uśmiechem, który prawie w ogóle nie schodzi z jej twarzy. Ale jak każdy niemowlak, miewa swoje humorki 🙂 Wie, czego akurat w danej chwili potrzebuje i potrafi to pokazać. Uwielbia całe dnie spędzać na rękach i czasem musimy dwoić się i troić, aby wymyślać coraz nowsze atrakcje. Teraz czekamy na kontrolę serduszka, która odbędzie się w połowie listopada. Trzymajcie kciuki, żeby wyniki były tak dobre, jak do tej pory! Pozdrawiamy Was serdecznie! – dodaje Aleksandra Binek.

Przypomnijmy. Michalinka przyszła na świat w grudniu 2016 roku w jednej z niemieckich klinik. Cierpi na poważną, złożoną wadę serca hipoplazję lewej komory wraz z hipoplazją łuku aorty i niezwykle rzadko występującą anomalią naczyń wieńcowych. Tuż po urodzeniu przeszła skomplikowaną operację serca. Zabieg był pierwszą z kilku zaplanowanych operacji, dzięki którym serce Michalinki ma funkcjonować jako jednokomorowe. Niebawem dziewczynka skończy roczek. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszła kilka dodatkowych zabiegów m.in. cewnikowanie serca i nieplanowane operacje ratujące życie. Dzięki państwa wsparciu i zbiórce na stronie fundacji siepomaga.pl udało się pokryć część kosztów wykonanych zabiegów.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick