Masz pamiątki z powstania? W bibliotece zrobią zdjęcie, a ty możesz dostać nagrodę

0
Fotografie, listy, przedmioty codziennego użytku itp. Jeśli posiadasz pamiątki z czasów Powstania Wielkopolskiego, przynieś je do Biblioteki Głównej w Ostrowie Wielkopolskim i pozwól zeskanować. Najciekawsze przedmioty zostaną nagrodzone przez Urząd Marszałkowski - organizatora "Akcji Powstanie".

„Akcja Powstanie”, to projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, mające na celu zebrać jak najwięcej pamiątek dotyczących Powstania Wielkopolskiego. Setna rocznica jego wybuchu przypada w tym roku i w związku z jubileuszowymi obchodami, władze chcą zorganizować zebrać jak najwięcej pamiątek dotyczących niepodległościowego zrywu. Mile widziane są fotografie, listy, legitymacje, plany, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wojskowego itp.

Celem organizatorów jest stworzenie cyfrowej kolekcji, która będzie mogła zostać wykorzystana zarówno przez nich, jak i partnerów projektu, do celów edukacyjnych, dydaktycznych i promocyjnych.

Przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim zapowiadają, że pamiątki wrócą do ich właścicieli. Są potrzebne wyłącznie po to, by je zeskanować lub sfotografować. Pamiątki można przynosić do czytelni miejskiej biblioteki (ul. Wolności 2) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 do końca kwietnia. Ci, którzy są w posiadaniu unikatowych bądź najciekawszych pamiątek, zostaną nagrodzeni przez organizatora projektu.

Jak udało nam się dowiedzieć, pierwsi mieszkańcy już wyciągają pamiątki z rodzinnych archiwów.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick