Makabryczne powietrze w Ostrowie. Normy przekroczone o… ponad 800%!

18
Fot. map airly
Tak fatalnie jeszcze nie było. Normy zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 i PM2.5 przekroczyły w Ostrowie Wielkopolskim poziom nawet o 800%. Przebywanie na dworze jest w tej sytuacji niewskazane.

Od ponad 700 do nawet 900% są przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 oraz PM2.5 w Ostrowie Wielkopolskim. Wskaźniki różnią się w zależności od dzielnicy. W „najczystszym” w tej chwili miejscu w mieście wynik wskazuje 223% (w momencie pisania tego tekstu, a więc o godz. 19.49).

Najbardziej zanieczyszczone powietrze jest w okolicach zalewu Piaski-Szczygliczka, gdzie normy pyłów przekroczone zostały przed godz. 20.00 o niemal 900%. Niewiele lepiej wygląda sytuacja w okolicach Zacharzewa (739%), Nowych Parceli (461%) i Ronda Sybiraków (432%). W Starych Kamienicach normy zostały przekroczone o 447%, na Pruślinie o 244%, a w Śródmieściu o 261%. Wskaźnik zanieczyszczenia na Zębcowie zatrzymał się o 19.53 na poziomie 197%.

POWIĄZANE: Radny Paduch proponuje maski. OZC nie komentuje sprawy

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. 29
  13

  Może Państwo redaktorzy zrobią eksperyment polegający na tym, że wpuszczą parę do czujnika. O dziwo (dla redaktorów) czujnik pokaże olbrzymie wartości. Także proszę brać poprawkę, że w okresie zimowym powietrze jest bardzo wilgotne i zakłóca działanie tak prostych czujników.

  • 7
   6

   RyszardH Co nie znaczy, że jakość powietrza jest dobra? Co za bezsensowny komentarz. Oddychasz syfem, w powietrzu jest syfu dużo za dużo i nie wazne czy normy sa przekroczone dzięwiecio czy cztero krotnie. Smutne to …. bardzo

  • 10

   do Danjun: a Tobie zapewne nie jest obojętne jak media podadzą, że w Polsce żyje się dostatnio za ok 7tys. miesięcznie minimum krajowego, a do tego każdy obywatel dostaje darmowy przydział 2tys. litrów paliwa rocznie i bezpłatny prąd? Człowieku PROPAGANDA działa w każdą stronę!

 2. 11
  3

  To może mądralo przyjdziesz oddychać w godzinach wieczornych w okolicy ulic Różanej ,Wierzbowej Odolanowskiej,’Kwiatowej to może Twój cz u j n k zacznie działać prawidłowo !!!!!!

 3. 11
  3

  Myślę, że po tej ważnej informacji prezydent Klimek tak się przejmie, że zrobi 5 spotkań z działkowcami, emerytami, kołami gospodyń, zbowidem oraz kołem parafialnym i obwieści im, że Ostrów jest the best!

 4. 9
  7

  jest żle i nikt nie zaprzecza to mamy siedzieć w zimnych domach a ten jazgot z tymi czujnikami to już staje się śmieszny ( niech postawią czujnik koło spalin z gazem i napiszą jak spaliny gazu powoduje raka mózgu ) amen

 5. 8
  1

  Bez problemu można kupić i zamontować tzw. nagrzewnice na olej. Olej zużyty z silników. Nie można kupić pieca tzw 4 klasy na węgiel. Bo truje. O czym więc mówimy. Pomijam zero kontroli z ochrony środowiska w tym temacie. Najważniejsze abyśmy zapłacili więcej i więcej za pseudo ochronę środowiska w różnych opłatach, podatkach itp. Dlaczego nadal nie działa Centrum Przesiadkowe wybudowane, no chyba też pod kątem ochrony środowiska. Dlaczego nasza jedyna rzeka Ołobok jest tak zarośnięta, że nie chce płynąć. To też ochrona środowiska. Itd,Itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick