Lider na kolanach. Pogoń Nowe Skalmierzyce gromi u siebie

Takiego wyniku w – okrzykniętym przez wielu – meczu kolejki chyba nikt się nie spodziewał. Pogoń Nowe Skalmierzyce rozgromiła LKS Gołuchów aż 5:1. Trener Żubrów po meczu sam przyznał, że jego drużyna nie wyszła z szatni, a po meczu żółto-czarni byli tak rozbici tym, co wydarzyło się na boisku, że jak najszybciej chcieli wrócić do domu i zapomnieć o tej klęsce.

Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0 i choć LKS nie pokazał się ze zbyt dobrej strony, można było się spodziewać, że po przerwie nastąpi odrodzenie, a kibice będą świadkami wyrównanego meczu. Zaraz po zmianie stron Pogoń strzeliła drugiego gola, co ustawiło przebieg tego spotkania. Przyjezdni, którzy przed tym spotkaniem byli liderem tabeli IV ligi, grupy wielkopolskiej, nie potrafili odpowiedzieć, a Pogoń robiła co chciała.

Największe strzelanie rozpoczęło się pod koniec meczu. Najpierw Krystian Benuszak strzelił kontaktowego gola na 1:3, a następnie kolejne dwa trafienia, ale ponownie dla Pogoni dołożył Kacper Majerz, ustalając wynik spotkania w 91. minucie.

W drugim derbowym starciu Victoria Ostrzeszów pokonała 1:0 na wyjeździe Ostrovię 1909 po golu Radosława Dolaty w 71. minucie. Zespół z Ostrzeszowa zajmuje 10. miejsce w tabeli, a Ostrovia – przedostatnie z 9 punktami na koncie.