Kultura i rozrywka

Malarzyna prawi o sztuce, czyli o nawracaniu „Januszów”

"Zasłynął z tego, że namalował niebieską krowę i być może tak zostanie zapamiętany w historii sztuki" w tak prowokacyjny sposób zapowiadany jest pierwszy odcinek videobloga ostrzeszowskiego malarza Szymona Chwalisza. Bodaj pierwszy autorski vlog o sztuce to pomysł, na który wpadł już jakiś czas temu. Artysta znany m.in. z malowania woodstockowych gitar chce zwrócić uwagę zwykłych śmiertelników na to, że sztuka jest wokół nas - wystarczy ją tylko dojrzeć.
video

Mrozu i Czarno-Czarni na rynku. 17 grudnia

Siedemnasty grudnia. To data tegorocznej Gwiazdki na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim, przedświątecznej plenerowej imprezy charytatywnej, którą stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski zorganizuje już po raz 25.
video

Zakochani w „trzydziestce”. Kabaret Malina znowu w akcji! [VIDEO]

Czy dziewczynę można poderwać na... ciągnik rolniczy? Próbują udowodnić to chłopaki z kabaretu Malina z powiatu pleszewskiego. Tym razem bohaterem ich parodii został ciągnik Ursus, popularna „trzydziestka”. Wyjechali na pole, stworzyli w garażu dyskotekowy klimat i znów z sukcesem podbijają internet.
video

Ostrzeszów: Remont kawiarni w zamku trwa w najlepsze. Najemca zdradza plany

Kompletna wymiana posadzki, lekka reorganizacja wewnątrz, wjazd oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych, a w menu kawa, lody, desery i dania ciepłe. W rozmowie z Telewizją Proart nowy najemca kawiarni w murach ostrzeszowskiego zamku kazimierzowskiego zdradza swoje plany na ten obiekt. Mieczysław Ścierski mówi, że mają tu być organizowane koncerty, a nawet inne wydarzenia kulturalne. Udało nam się podejrzeć prace oraz porozmawiać z najemcą.
video

One to potrafią. Drugie życie starych rzeczy

Która z nas nie ma w szafie starych, niepotrzebnych ubrań. Zazwyczaj się ich pozbywamy lub służą nam jako szmatki. Tu w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury jest z goła inaczej. Podczas ekologicznych warsztatów krawieckich krotoszyńskie gimnazjalistki starym ubraniom dają drugie życie. Szyją eko-torby.

Święto Niepodległości w regionie. Gdzie, co, kiedy?

W najbliższą sobotę obchodzić będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdego roku w całym kraju składane są wiązanki kwiatów w miejscach pamięci, ale coraz częściej świętu narodowemu towarzyszą inne wydarzenia, m.in. kulturalne czy sportowe. Jak prezentuje się program wydarzeń na 11 listopada w naszym regionie?
video

Kino Komeda w remoncie. Widzowie nie zobaczą premierowo „Gwiezdnych Wojen”

8 grudnia rozpoczyna się malowanie sali kinowej w ostrowskiej Komedzie. Lifting wnętrza przybytku X muzy potrwa dłuższą chwilę, co oznacza, że widzowie nie zobaczą premierowo najnowszej części "Gwiezdnych Wojen" pt. "Ostatni Jedi". Film zostanie wyświetlony w kinie Komeda tuż po zakończeniu prac malarskich. Remont współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kawiarnia w murach ostrzeszowskiego zamku coraz bliżej?

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń Zamku Kazimierzowskiego w Ostrzeszowie, w których przez ostatnie lata prowadzona była kawiarnia. Nowy najemca chce kontynuować tę działalność w zabytkowym obiekcie. Sama kawiarnia może zostać otwarta jeszcze w tym roku, choć to mało prawdopodobny scenariusz. Co się zmieni w środku?
video

Gigant gitary Dean Brown w Ostrowie

Amerykański gigant gitary Dean Brown wystąpił dziś przed ostrowską publicznością. Koncert jego grupy, w której znaleźli się także polscy muzycy Bernard Maseli oraz Mateusz Pliniewicz odbył się w ramach 115. edycji „Jazz w muzeum”. To ostatnie spotkanie z tym gatunkiem oraz jemu pokrewnymi w tym roku. 2018 to rok jubileuszowy.

Repertuar kin

 1. piątek
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 6. piątek
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 6. środa