Kultura i rozrywka

video

XXV Dni Odolanowa. Będzie się działo!

T.Love, Eleni i Boys. Taki zestaw muzycznych gwiazd czekać będzie na gości tegorocznych Dni Odolanowa. Świętowanie rozpocznie się w piątek 28 lipca i potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę 30 lipca.
video

Wichlińscy w Dobrzycy. Dwie wystawy i odnowione piwnice

Placówki muzealne bardzo często przez okres wakacyjny także robią sobie urlop od nowości czy organizowania wystaw. W zespole pałacowo-parkowym w Dobrzycy muzeum ma jednak do zaoferowania odwiedzającym dwie wystawy i odnowione muzealne piwnice.
video

Weekend w rytmie serca

Już jutro i w sobotę kolejna porcja festiwalowych dźwięków, tym razem w rytmie reggae. Pierwszy dzień ostrowskiego festiwalu Reggae na Piaskach to przegląd zespołów konkursowych i pojedynek tzw. nawijaczy, a drugi – koncerty gwiazd ze Stephenem Newlandem na czele.
video

Plener w Krotoszynie. Ponad 30 artystów z całego kraju

Malują, szkicują, rzeźbią – robią wszystko czego artystyczna dusza zapragnie. Od kilku dni goszczą w Krotoszynie i uwieczniają na płótnie najpiękniejsze fragmenty tego, jak sami mówią, malowniczego miasta a przy okazji wymieniają doświadczenia.

Miejska plaża to trawnik. Z zakazem kąpieli

Takie rzeczy tylko w Kaliszu. Plaża miejska nad Prosną, która ma być otwarta w najbliższy weekend przy Wale Piastowskim, to trawa nad rzeką i z ... zakazem wejścia do wody, do której dostępu bronią dwie liny. Cały teren jest ogrodzony płotem z siatki.

Zmiany w centrum miasta. Zgłoś swoje uwagi – do końca lipca

Poprawę wyglądu centrum miasta, które ma być przyjazne dla pieszych oraz ograniczenie ruchu samochodów i liczby miejsc parkingowych - przewiduje program rewitalizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego. Kto chce zgłosić swoje uwagi do proponowanych zmian - może wziąć udział w konsultacjach społecznych, które mają poprzedzić wprowadzenie ich w życie. Uwagi można zgłaszać tylko do końca lipca.

Sztuka z odzysku, czyli pokłosie „Złom-Artu” na rynku w Pleszewie

Ze wszystkiego można zrobić wszystko - tak należałoby podsumować 7. Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza w Pleszewie, który w dużym skrócie nazywany jest po prostu "Złom-Art". Już od siedmiu lat studenci Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia spotykają się w Pleszewie i po tygodniu pracy twórczej na złomowisku prezentują powstałe rzeźby na rynku.
video

Jarocin Festiwal 2017. Nowa formuła zadziałała?

Cztery grające niezależnie sceny, kilkudziesięciu artystów i tłumy ludzi w mieście przemierzające trasę z Rynku nad staw i przed pałac Radolińskich. W miniony weekend odbył się Jarocin Festiwal 2017. Muzycznie był bardzo różnorodny, bo oprócz kojarzonego z festiwalem mocnego uderzenia było też sporo jazzu, szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i hip-hopu.
video

Bartas Szymoniak: „Stanąłbym do walki”

Zaczął czytać wiersze Baczyńskiego, Gajcego, Słonimskiego nie t HBylko w szkole, ale gdy już dawno znalazł się poza jej murami. Poezję wojenną odczytał na nowo, gdy już zrobił pierwszy krok w stronę muzyki. Połączył beatbox z utworami z czasów wojny i zamieścił wszystko na oryginalnej, nietypowej w skali kraju płycie "Alarm".

Repertuar kin

 1. wtorek
 2. środa
 3. czwartek
 1. wtorek
 2. piątek
 3. sobota
 4. niedziela
 5. poniedziałek
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. środa
 4. czwartek