Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

video

Klub seniora powstaje w Raszkowie

Jest potrzebny, będzie ulubionym miejscem raszkowskich seniorów, którzy nie mogą się go już doczekać. Mowa o klubie seniora, który powstaje w budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie. Będzie sala ogólna, sala klubowa, miejsce do rehabilitacji, kuchnia oraz łazienka.
video

„Amadeus” pod batutą Anny Duczmal [zaproszenie]

18 listopada w niedzielę o godz. 17:00 w kościele oo Franciszkanów pw. Św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" pod batutą Anny Duczmal - Mróz: Kompozytorzy - emigracji w stulecie Niepodległej.

Msza za Ojczyznę i złożenie kwiatów – obchody 11 listopada w...

Wspólne odśpiewanie hymnu polskiego, uroczysta msza św. w ostrowskiej konkatderze oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pamiątkowymi tablicami - tak wyglądały oficjalne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim. Obecne były władze miasta, radni miejscy i powiatowi, służby mundurowe, a także mieszkańcy miasta.
video

Niecodzienny salonik literacki już wkrótce w Dobrzycy

Takiego wydarzenia w Dobrzycy nie było dawno. Tamtejsze Muzeum Ziemiaństwa zaprasza na Salonik literacki u Czarneckich. Członkowie Teatru pod Platanem w Pleszewie zaprezentują w formie teatralnej znane dzieła literackie, w których przewinął się motyw ziemiaństwa.

„Wolne miasto” Ostrzeszów. Program obchodów 11 listopada

Ostrzeszów to kolejne miasto powiatowe południowej Wielkopolski, które organizuje własne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Niepodległościowy mural z wizerunkami dowódcy powstania, byłego prezesa PZPN i żołnierzy

Mural z wizerunkami dowódców i powstańców wielkopolskich od wtorku zdobi ścianę jednego z budynków przy skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Franciszka Sójki w Odolanowie. Projekt powstał z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przedstawia wizerunki
video

Wielka inscenizacja w Ostrowie. Zobacz ją na własne oczy lub na...

W wielu regionach Wielkopolski lada dzień rozpoczną się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W niektórych miastach rozłożone zostaną one na kilka dni. Tak będzie właśnie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie już od piątku 9 listopada aż do 11 listopada odbywać będą się różnego rodzaju wydarzenia hołdujące tej ważnej rocznicy. Najciekawsze i z pewnością najbardziej widowiskowe będzie to zaplanowane na sobotę 10 listopada. Inscenizacja i widowisko historyczne pt. „Ku Niepodległej” na żywo pokazywać będą Telewizja Proart i nasz portal.

Tak wygląda świetlica w Dębnicy, a remont ciągle trwa i kosztuje...

Pół miliona unijnej dotacji otrzymały władze gminy Przygodzice na remont i rozbudowę sali wiejskiej w Dębnicy. Trzeci etap inwestycji ma kosztować ok. miliona złotych. Choć prace jeszcze trwają, budynek z zewnątrz już robi wrażenie.
video

Najładniejsze dynie wybrane!

Nie było łatwo, bo ilość zgłoszonych dyń konkursowych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Musieliśmy jednak wybrać złotą dziesiątkę. Jej autorzy otrzymali nagrody, czyli zestawy Lego ufundowane przez Tomasza Papierskiego, właściciela sklepu z klockami Lego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dziś o 16.30 w siedzibie Telewizji Proart. Nie dało się nie zauważyć radości w oczach dzieci, kiedy wyciągały ręce po nagrodę. Szczegóły w materiale wideo, a poniżej przedstawiamy galerię zwycięskich dyń.

Repertuar kin

  1. poniedziałek
  1. poniedziałek
  2. wtorek
  1. poniedziałek
  2. wtorek
  3. środa
  4. czwartek