Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

Festyn kolejowy atrakcją dnia [ZDJĘCIA]

Coroczny festyn w Parowozowni zakończył się wielkim sukcesem, a zwiedzających nie brakowało. Atrakcji również. Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na wlkp24.info prezentujemy galerię zdjęć z tego, co działo się w Jarocinie.

KrotoFEST 2019. Zobacz, jak się bawią mieszkańcy Krotoszyna [ZDJĘCIA]

Od 14.00 do późnych godzin wieczornych i nocnych mieszkańcy Krotoszyna bawią się w parku miejskim w ramach KrotoFEST-u. Cykliczna impreza gromadzi rzesze osób w każdym wieku. Jedni spędzają czas na rozmowach, inni na zabawie, a kolejni uczą się nowych rzeczy np. pierwszej pomocy. Najważniejsze, by miło spędzić czas dobrym towarzystwie. Jak prezentuje się najnowsza edycja tego wydarzenia? Pokazujemy na wlkp24.info.

Te wystawy zostały nagrodzone! Widziałeś je?

Cztery muzea z naszego terenu zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2018”. Wśród nich znalazły się wystawy z Ostrowa Wielkopolskiego, Dobrzycy, Kalisza i Opatówka.

Nie żyje Rosław Szaybo. Legendarny plakacista, honorowy obywatel Ostrowa Wielkopolskiego

Do Ostrowa Wielkopolskiego dotarły smutne wiadomości. W wieku 85 lat zmarł Rosław Szaybo, legendarny plakacista, autor okładki płyty m.in. Krzysztofa Komedy. Był honorowym obywatelem Ostrowa Wielkopolskiego.

Piotr Wojtasik Quintet i Nubya Garcia na 124. edycję „Jazz w...

Z jednej strony ogromne doświadczenie i obycie na jazzowej scenie, z drugiej zaś młodość, żywiołowość i muzyczne wycieczki w kierunku Karaibów czy Jamajki. 124. edycja ostrowskiego cyklu "Jazz w muzeum" okazała się wyjątkowo różnorodna za sprawą doboru artystów, którzy wystąpili na scenie Kina Komeda. Kolejną odsłonę serii Jerzego Wojciechowskiego uświetnili trębacz Piotr Wojtasik ze swoim kwintetem oraz saksofonistka Nubya Garcia.
video

Niezwykły testament: Obrazy Brajera trafią do pałacu w Przybysławicach

Kolekcja obrazów artysty Stanisława Brajera trafiło w ręce Jacka Bartczaka, burmistrza Gminy i Miasta Raszkowa. Póki co tylko na papierze. Ich prawowita właścicielka w swoim testamencie przekazała obrazy, by te zawisły w wyremontowanym pałacu w Przybysławicach.
video

Dla przyjemności i z konieczności… Nowa wystawa w Muzeum Ziemiaństwa w...

Dziś podróże, nawet te bardzo odległe nie stanowią żadnego problemu. Dzięki komunikacji lotniczej odległości między kontentymi skróciły się do kilkunastu godzin drogi. Tak łatwo nie mieli jednak ziemianie mieszkający w pałacu w Dobrzycy pod koniec XIX i na początku XX wieku. O tym, w jaki sposób podróżowali, co ze sobą zabierali i dlaczego była to tak duża ilość bagażu, opowiada wystawa pod enigmatycznym tytułem „Dla przyjemności i z konieczności”.
video

Rozśpiewani seniorzy

"Okno na świat" - pod takim hasłem odbył się II Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Bachorzewie w gminie Jarocin. W festiwalu wzięło udział 30 zespołów z Wielkopolski, łącznie 440 osób. Seniorzy już po raz kolejny pokazali, że wigoru nabiera się z wiekiem.
video

Nowości w jarocińskim Kinie „Echo”

Bogaty repertuar Jarocińskiego kina "Echo", to nie wszystko. Oprócz seansów filmowych mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty rozrywkowej. Jedną z nich będzie wycieczka autokarowa do Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie.

Repertuar kin

Brak seansów w tym dniu.

  1. poniedziałek
  2. wtorek
  1. poniedziałek
  2. wtorek
  3. środa
  4. czwartek
  5. piątek
  6. sobota
  7. niedziela