Kultura i rozrywka

Dni Nowych Skalmierzyc odwołane! „To jest właśnie ta chwila, by zatrzymać...

To już oficjalne! Dni Nowych Skalmierzyc 2020 zostały odwołane. Doroczna impreza, która w tym roku miała uświetnić 27. Dni Miasta nie odbędzie się. Taką decyzję podjęły władze Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce.
video

Festiwal Filmowy „Grand Prix Komeda” nie odbędzie się, ale…

Odwołanych zostało większość imprez kulturalnych, sportowych czy wydarzeń społecznych w Południowej Wielkopolsce. W Ostrowie Wielkopolskim nie odbędą się m.in. Majostaszki, festiwal "Wszyscy Śpiewamy na Rockowo", a teraz do grona anulowanych wydarzeń kulturalnych dołącza Festiwal Filmowy "Grand Prix Komeda" zaplanowany na czerwiec.

Jarocin Festiwal odwołany! Decyzję podjął burmistrz Jarocina

Tegoroczny Festiwal w Jarocinie został odwołany - taką decyzję podjął Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. O decyzji poinformował burmistrz Jarocina. Festiwal miał odbyć się w dniach 10-11 lipca 2020 roku.

Zenon Pawlak Ostrowianinem Roku 2019!

Zenon Pawlak został Ostrowianinem Roku 2019. Taką decyzję podjęli głosujący oraz kapituła złożona z laureatów tego tytułu w poprzednich latach. Ogłoszono także zwycięzców pozostałych kategorii. Szczegóły zdradzamy na wlkp24.info.
video

Remont w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie właśnie przechodzi remont. Nie jest co prawda duży, bo polega na odświeżeniu ścian, ale wraz z nim zostanie powiększona znajdująca się tam ekspozycja stała. Odwiedzający, po ponownym otwarciu obiektu, będą mogli chociażby dowiedzieć się więcej o artystach znaczących dla polskiej muzyki rockowej, czy przejrzeć dawne czasopisma.
video

Trwa sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal

Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 11 lipca na dużej scenie przy ulicy Maratońskiej. Już wiadomo, że usłyszymy m.in. zespół Omega, Kasię Kowalską oraz stare formacje Armię czy Aptekę. Ich koncerty poprzedzą przesłuchania konkursowe 10 kapel, wyłonionych w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Darek Malejonek.

Majostaszki, Jarmark Wielkanocny odwołane – decyzje miasta w związku z koronawirusem

Majowa, tradycyjna impreza miejska MajOSTaszki, Jarmark Wielkanocny oraz Festiwal 'Wszyscy śpiewamy na rockowo' zostały odwołane - tak poinformowała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Decyzje zostały podyktowane przez sytuację epidemiologiczną w kraju oraz decyzje premiera RP o odwołaniu wszystkich imprez masowych.
video

Podejmij wyzwanie w bibliotece

75 wyzwań na 75-lecie Biblioteki Publicznej w Jarocinie – to nowa oferta, z którą wyszła miejscowa książnica. W ramach akcji czytelnicy mogą wziąć udział w specjalnej zabawie. Przeczytać książki i w ten sposób podjąć wyzwania. Jakie? Najprostsze z nich to uśmiech do bibliotekarza, inne natomiast to przeczytanie konkretnych książek czy odwiedzenie wskazanych filii książnicy. Akcja zakończy się w październiku, przewidziane są też nagrody.

Ostrowskie lodowisko zamknięte od 11 marca. Powodem decyzja premiera

Ostrowski samorząd poinformował, że miejskie lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim zostanie zamknięte z dniem 11 marca. Powodem jest decyzja Mateusza Morawieckiego, który poinformował dzisiaj o odwołaniu wszystkich imprez masowych z udziałem publiczności na terenie kraju. W Ostrowie podjęto decyzję o zamknięciu ostrowskiej atrakcji zimowej przed czasem.

Repertuar kin

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.