Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

Dziś Gala Ostrowianina Roku. Kto nim zostanie?

Dziś o godzinie 18.00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się Gala Ostrowianina Roku 2018. Z 30 nominowanych zostanie wybranych sześciu zwycięzców w kategoriach: Ostrowianin Roku, Młody Talent Roku, wydarzenie społeczne, wydarzenie gospodarcze, wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe.

Posłuchaj o generale Turno i Dobrzycy jego czasów

Generał Kazimierz Turno jest postacią nietuzinkową. Jego losy skrzyżowały się z Dobrzycą, gdzie spędził część życia. Odziedziczył dobra dobrzyckie po wuju. Właśnie w nich zmarł w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Berezyną. Został odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari. W niedzielę 24 marca będzie można posłuchać o jego losach oraz o historii Dobrzycy. Opowiedzą o nich Kazimierz Balcer i Stanisław Borowiak - autorzy książki "Generał Kazimierz Turno i Dobrzyca jego czasów".

Projekt „Ostrów Wielkopolski – miasto ludzi z pasją” dobiegł końca

Zakończył się projekt uczniów III LIceum Ogólnokształcącego w Ostrowie. Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją to projekt społeczny, który miał na celu ukazanie ludzi z wyjątkowymi pasjami oraz zawodami. Wszystko to na 75 urodziny III liceum.
video

Kto posłucha Dave Matthews Band na żywo? SPRAWDŹ!

Dave Matthews Band wystąpi już 25 marca w hali Torwar Warszawa. Mieliśmy dla Was sześć podwójnych zaproszeń na ten wyjątkowy koncert. Wystarczyło wziąć udział w konkursie, odpowiedzieć na pytanie, a prawidłową odpowiedź przesłać na naszą skrzynkę.

Masz pamiątki po kościele poewangelickim? Stwórz wystawę!

O remoncie poewangelickiego kościoła w Odolanowie informowaliśmy już w styczniu. Wtedy prace remontowe były w toku, dziś są na wykończeniu. Zabytkowy budynek zmieni się teraz w salę wielofunkcyjną, a każdy kto posiada historyczne pamiątki może przyczynić się do stworzenia wystawy.
video

Dave Matthews Band w Polsce! Zdobądź bilety! [KONKURS]

Mówi się, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. Na warszawskim Torwarze wystąpi zespół Dave Matthews Band! Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 25 marca, a my mamy do rozdania sześć podwójnych wejściówek!
video

Antonin jedną z najciekawszych wsi w Polsce? Wkrótce ruszy nowy projekt...

Antonin to jedna z najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości w całej Południowej Wielkopolsce. Znajduje się tam zabytkowy pałac i kaplica książąt Radziwiłłów, ale to nie jedyne antonińskie atrakcje. Zebrane w całości mają promować siebie nawzajem, ale też tworzyć spójną strategie. Wszystko w ramach projektu „Sieć najciekawszych wsi”.

Ostrowski Bieg Biznesu i regionalne targi już wkrótce!

Bieg Inauguracyjny, który odbędzie się 23 marca poprzedzi VI Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości zaplanowane na 29 marca. Cykliczne wydarzenie zostanie zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Imprezy zostały objęte Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.
video

Sezon na lodowisku zakończony. „Odwiedziło nas 40 tysięcy osób”

Miniony weekend był ostatnim, w trakcie którego można było korzystać z lodowiska miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. To początek przekształcania tego miejsca w rodzinny park rozrywki, który ruszy za kilka tygodni.

Repertuar kin

 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 6. środa
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 6. środa
 7. czwartek