Kultura i rozrywka

Ostrowski rynek w nowej odsłonie

Ostrowski Urząd Miejski zlecił wykonanie koncepcji uporządkowania przestrzeni płyty Rynku. Prace te mają być dopełnieniem modernizacji w ramach rewitalizacji śródmieścia, czyli w latach 2019-2020.
video

Relacja z 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Część ICzęść IICzęść IIICzęść IV

Szymon Chwalisz w Onet Rano. [VIDEO]

„Nędzy malarzyna”, jak o sobie mówi Szymon Chwalisz z Ostrzeszowa był dzisiaj gościem programu Onet Rano. - Chciałbym pozdrowić wszystkich, którzy nie wierzyli, że wstanę tak wcześnie – śmiał się artysta. Chwalisz zdradził także co namalowałby Andrzejowi Dudzie.

WOŚP 2018: Suma rośnie jak grzyby po deszczu!

w ekspresowy tempie rosną słupki wskazujące zebrane kwoty dla fundacji Jurka Owsiaka. Sztaby w Południowej Wielkopolsce liczą pierwsze zebrane pieniądze, wolontariusze stopniowo schodzą do miejsc zbiórek. Na razie najlepiej radzi sobie sztab w Ostrowie Wielkopolskim, ale... nie o rekordy przecież chodzi.

Policja czuwa i prosi o bezpieczeństwo podczas 26. finału WOŚP

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Wyjątkowy koncert jeszcze raz tylko w Tv Proart

Wyjątkowe, bluesowo-rockowe brzmienia zaserwowała mieszkańcom gmin Ostrów Wielkopolski i Przygodzice Marzena Ugorna w pierwszą niedzielę stycznia. Koncert z Wysocka Wielkiego na żywo transmitowały telewizja Proart i portal wlkp24.info. Kto przeoczył koncert osobiście lub przed telewizorem, będzie mógł nadrobić zaległości już dzisiaj.

Festiwal Smaku dobiega końca. Było warto?

To już ostatnie godziny Festiwalu Smaku. W Ostrowie można świętować w czterech lokalach, a w Kaliszu w dziesięciu. Każdy z nich ma do zaoferowania zupełnie inne menu i dania oraz desery przygotowane wyłącznie z myślą o tym wydarzeniu.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej poszukuje

W związku z organizacją wystawy czasowej pt. „TWÓRCY / WYTWÓRCY / PRZETWÓRCY z dziejów kaliskiej Cepelii” Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej poszukuje m.in. wyrobów rękodzieła i rzemiosła sprzedawanych w kaliskiej Cepelii.

„Śląsk” w Ostrowie [zaproszenie]

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce, ale i w Europie artystycznych grup folklorystycznych. Rozpoczął działalność dokładnie 1 lipca 1953 roku. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów, a w najbliższą niedzielę wystąpi także dla ostrowian.

Repertuar kin

  1. czwartek
  2. piątek
  3. sobota
  4. niedziela
  1. piątek
  2. sobota
  3. niedziela
  4. poniedziałek
  5. wtorek
  1. czwartek