Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

video

Rozśpiewani nauczyciele dali koncert w konkatedrze

Doroczny „Koncert kolęd” dał w minioną sobotę ostrowski Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza. Publiczność usłyszała znane polskie i zagraniczne kolędy oraz utwory świąteczne. Wraz z rozśpiewanymi nauczycielami wystąpili muzycy oraz solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Aleksandra Wiwała.

Bez nudy w ostrowskie ferie zimowe!

Ferie zimowe tuż tuż. W Wielkopolsce międzysemestralna przerwa od nauki potrwa od 27 stycznia do 9 lutego. Część rodziców zabiera swoje pociechy i wyjeżdża w tym okresie na zimowiska lub wybiera inne miejsce do wypoczynku. Ale dla tych, którzy pozostają na miejscu, ostrowskie instytucje kulturalne oraz niemal wszystkie szkoły przygotowały bogatą ofertę wypoczynkową. Warto się z nią zapoznać, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zbigniew Preisner zagra również dla nich! [WYNIKI KONKURSU]

Zbigniew Preisner kolejny raz wyrusza w trasę po Polsce z repertuarem najpiękniejszych kolęd. Do jego muzyki śpiewać będą m.in. Beata Rybotycka, Joanna Pocica, Maciej Balcar i zespół Jana Karpiela-Bułecki. Mieliśmy dla Państwa osiem podwójnych biletów na dwa koncerty artysty.
video

Wyjątkowy koncert Chóru Nauczycielskiego już w sobotę!

Ostrowscy Chór Nauczycielski im. St. Wiechowicza pod dyr. Janusza Lipińskiego już w najbliższą sobotę da koncert kolęd. Będzie to 31. edycja tego przedsięwzięcia, firmowana przez ostrowskich rozśpiewanych nauczycieli. Koncert odbędzie się w sobotę, 18 stycznia, o godz. 16 w ostrowskiej konkatedrze w ramach cyklu „Prezydent Miasta zaprasza”.

Posłuchaj muzyki Preisnera NA ŻYWO! Zostały ostanie godziny!

To już ostatnie godzin, w których możesz wziąć udział w konkursie i zgarnąć jedną z ośmiu podwójnych wejściówek na koncert kolęd pod przewodnictwem muzycznego geniusza - Zbigniewa Preisnera. Mamy do rozdania bilety na koncert w Poznaniu i Wrocławiu.
video

Jak idzie remont pałacu w Lewkowie? Są niespodzianki [ZDJĘCIA+WIDEO]

Gruntowną modernizację za niebagatelną sumę 28 milionów złotych przechodzi Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie. Od ubiegłego roku trwają prace budowlane, które są już za półmetkiem. Dziś po raz pierwszy przedstawiciele mediów mogli na własne oczy zobaczyć przebieg remontu i dopytać o szczegóły inwestycji przedstawicieli władz powiatu ostrowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
video

Złote Serduszko WOŚP zostaje w Ostrowie Wielkopolskim

Złote serduszko pozostaje w Ostrowie! Emocje po wczorajszym finale WOŚP jeszcze nie opadły, czas więc na informację, do kogo trafiło wyjątkowe Złote Serduszko upamiętniające 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczęśliwym zwycięzcą licytacji jest firma PROMAX – doskonale znany państwu lokalny operator sieci kablowej działający na terenie Południowej Wielkopolski.

Ruszyła budowa kina w ostrowskiej galerii!

Wiadomość o tym, że na terenie Galerii Ostrovia powstanie kino sieci Helios gruchnęła pod koniec stycznia ubiegłego roku. Wiadomo było, że czterosalowe kino powstanie w 2020 roku. Jego budowa właśnie się rozpoczęła.

Rekord za rekordem! Region podsumowuje 28. finał WOŚP

Emocje wciąż nie opadły, a wszystkie orkiestrowe sztaby mają za sobą noc pełną wrażeń. Do wczesnych godzin porannych trwało liczenie zebranych pieniędzy. Już teraz wiadomo, że niemalże wszystkie miasta powiatowe południowej Wielkopolski pobiły swoje zeszłoroczne rekordy. Niewątpliwym zwycięzcą jest Ostrów Wielkopolski, w którym zebrano ponad 410 tysięcy złotych!

Repertuar kin

 1. wtorek
 2. środa
 3. czwartek
 4. piątek
 5. sobota
 6. niedziela
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. środa
 4. czwartek
 5. piątek
 6. sobota
 7. niedziela