Kultura i rozrywka

video

Dzień bez samochodu. Rynek opanują rowerzyści [zaproszenie]

Dyskusje, warsztaty plastyczne, koncert, stacja „Rowerkowo”, znakowanie rowerów, konkursy. Stowarzyszenie „re-EWOLUCJA” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w sobotę, 23 września, po raz kolejny zapraszają na ostrowskie obchody Dnia bez Samochodu.

Będzie Klub Seniora w Ostrowie

Przy ul. Piłsudskiego 65 w opuszczonym dziś budynku powstanie Klub Seniora. Miasto pozyskało na ten cel dotację w wysokości blisko 150 tys. zł. Ma to być miejsce spotkań dla starszych mieszkańców – miejsce, którego dotąd brakowało. Przetarg na wykonanie tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Prace potrwają do końca roku.

Rusza 36. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski

Czterodniowa impreza rozpocznie się już w najbliższy czwartek w Ostrowskim Centrum Kultury, a następnie na trzy kolejne przeniesie się do Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. To już trzydziesta szósta edycja festiwalu.

Benedykt Kunicki w białostockiej Alei Bluesa

Organizuje Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim, jego tabliczka pojawiła się w Alei Bluesa. Benedykt Kunicki wyróżniony w Białymstoku. Uroczyste odsłonięcie tabliczek pamiątkowych zbiegło się z Polskim Dniem Bluesa. Do 50 osób, które związane są z promowaniem tego gatunku w kraju nad Wisłą oprócz Kunickiego dołączyli: gitarzysta Grzegorz Kapołka, białostoczanie Tomasz Kamiński i Robert Panas oraz nieżyjący mistrzowie bluesa Wojciech Skowroński a także Andrzej Pluszcz.
video

„Kucharzem może być każdy. Pasztetnikiem trzeba się urodzić”

Wczoraj w Ostrzeszowie zakończył się 12. ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Od 12 lat głównym elementem wydarzenia są konkursy na najlepszy pasztet, potrawę z gęsi, nalewkę oraz w tym roku także babkę. Renoma festiwalu sprawia, że twórcy cały rok czekają na ten jeden wrześniowy weekend, aby móc się w Ostrzeszowie zaprezentować i pokazać, że osiągnęli najwyższy kulinarny kunszt. Kucharzem może być każdy, ale pasztetnikiem trzeba się urodzić.

Ostrowianin reżyseruje serial „Korona Królów” w TVP

Wojciech Pacyna ("Nigdy nie mów nigdy", "Zostać miss") jest zaangażowany w najnowszy projekt telewizyjny, którego premiera będzie miała miejsce już we wtorek 21 listopada na antenie telewizyjnej Jedynki. Serial "Korona Królów" będzie opowiadał o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Pacyna to rodowity ostrowianin, aktualnie mieszkający w stolicy.
video

Powiatowa Wystawa Koni w Korpysach

W Korpysach w gmnie Ostrzeszów miała wczoraj miejsce Powiatowa Wystawa Koni 2017. Dla "koniarzy" to doskonała okazja, aby pokazać to, co udało im się wyhodować, ale także aby otrzymać informację zwrotną od ludzi z branży czy w czasach bardzo drogiej hodowli warto inwestować w danego źrebaka. Wystawiło się 20 hodowców z całej Polski, głównie jednak z południa Wielkopolski oraz dolnośląskiego.

Ostrzeszów znów rekordowy

214 osób wzięło udział w grze "Gąski, gąski do domu" zorganizowanej w ramach 12. Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi. Pobito tym samym dotychczasowy rekord Polski, który wynosił 120 osób. Akcja z gąskami ruszyła dziś w Ostrzeszowie.

Rozbiegany Pleszew czyli bieg Przemysława

Piękna, słoneczna pogoda, ponad 600 -set uczestników i kilka dystansów do wyboru - za nami 7 Bieg Przemysława w Pleszewie. Jak radzili sobie zawodnicy?

Repertuar kin

 1. sobota
 2. niedziela
 3. poniedziałek
 4. wtorek
 5. środa
 6. czwartek
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 6. środa
 7. czwartek
 1. sobota
 2. niedziela
 3. poniedziałek
 4. wtorek
 5. środa
 6. czwartek