Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

Oni posłuchają Petera Bence’a NA ŻYWO! [WYNIKI KONKURSU]

Peter Bence jest najszybszym pianistą świata. Zapisał się nawet w księdze rekordów Guinessa. Peter Bence odwiedzi Polskę już 23 września i da swój popisowy koncert w Sali Ziemi Poznań Congress Center. Do wygrania było dziesięć podwójnych biletów na to muzyczne wydarzenie.
video

Z Ostrowa Wielkopolskiego do Hollywood

Monika Ekiert była bohaterką poniedziałkowego spotkania w kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Aktorka opowiedziała publiczności o swoich ostatnich rolach teatralnych, a także o tym, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem.
video

Peter Bence zagra w Poznaniu! Zgarnij bilet na jego koncert! [KONKURS]

Ma 28 lat, a do pianina zasiadł w wieku dwóch. Gdy był siedmiolatkiem napisał swoją pierwszą kompozycję, a gdy miał 11 lat - skompletował utwory na swoją płytę. Nazywa się Peter Bence i zapisał się w księdze rekordów Guinessa, jako najszybszy pianista świata! W tym roku zawita do Polski, a my mamy dla Was dziesięć podwójnych biletów na jego koncert!

Jedna z ostatnich, ale pierwsza pod względem jakości. Sala wiejska w...

Sale wiejskie odzyskują blask i przechodzą modernizacje. Wiele Kół Gospodyń Wiejskich rozrasta się lub przyjmuje nowe, młode członkinie. Potrzebują one miejsca spotkań, a mieszkańcy danych wsi pragną, by odżyły wiejskie imprezy. Wyremontowanej sali doczekali się miejscowości Rokutów w powiecie pleszewskim. Swój blask odzyskała jako jedna z ostatnich, ale tym sposobem stała się najbardziej nowoczesną w okolicy.

Chopin w barwach jesieni – koncertowy prolog [ZDJĘCIA]

,,Od Moniuszki do Komedy" – to tytuł sobotniego koncertu, który rozpoczął 38. Międzynarodowy Festiwal ,,Chopin w barwach jesieni". Wystąpili na nim uczniowie, absolwenci i nauczyciele ostrowskiej szkoły muzycznej.

Monika Ekiert spotka się z mieszkańcami Ostrowa!

Monika Ekiert spotka się z publicznością w kinie Komeda. Aktorka do rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie w poniedziałek, 16 września.

W Pleszewie pobiegną dla czystego powietrza

Pleszew jako jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Wielkopolsce, chce z tym walczyć. I właśnie taki cel przyświeca IX Biegu Przemysława i Przemusia, który już 15 września.

Mediateka ma już rok. Odnotowała prawie 50 tys. wejść [ZDJĘCIA]

Ostrowska Mediateka świętuje rok istnienia. Progi nowej instytucji kulturalnej na mapie miasta przekroczono 47 700 razy. Dla porównania: Ostrów liczy niewiele ponad 70 tys. mieszkańców.

Jazz Band Młynarski-Masecki zagra na 90-lecie Kina „Echo”

Kino w Jarocinie będzie świętować w tym roku 90-lecie istnienia. Zostało otwarte 25 grudnia 1929 roku przez Euzebiusza Basińskiego. Nazwane wówczas Kinem "Victoria", dziś nosi nazwę "Echo". Dokładna data "urodzin" przypada dopiero za cztery miesiące, ale obchody tego jubileuszu odbędą się dużo szybciej.

Repertuar kin

 1. niedziela
 2. poniedziałek
 3. wtorek
 1. niedziela
 2. poniedziałek
 3. wtorek
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. środa
 4. czwartek
 5. piątek
 6. sobota