Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

Uznany w kraju tłumacz i krytyk literacki gościem spotkania [ZAPROSZENIE]

Jest uznanym w kraju znawcą twórczości Samuela Becketta, pisarzem, krytykiem literackim i reżyserem teatralnym. Antoni Libera zasłynął przede wszystkim z powieści „Madame” wydanej w 1998 roku i wielokrotnie nagradzanej oraz nominowanej do Nagrody Literackiej Nike. Ta szanowana w środowisku tłumaczy i pisarzy postać odwiedzi ostrowską Bibliotekę Publiczną.

Magda Gessler w Ludwinie pod Pleszewem! Kolejne Kuchenne Rewolucje

Restauratorka Magdalena Gessler kolejny raz zjawia się na terenie południowej Wielkopolski, by dokonać rewolucji. Tym razem podjęła się postawienia na nogi restauracji w miejscowości Ludwina, w powiecie Pleszewskim. Jak zwykle wszystko owiane jest tajemnicą, a emisję odcinka będzie można obejrzeć za kilka miesięcy.

Krystian z Ostrowa wystąpi w The Voice Kids

Dwoje nastolatków z Ostrowa Wielkopolskiego wystąpi w sobotnim odcinku programu "The Voice Kids" emitowanego w TVP2. Będą nimi Gabi Grzyb oraz Krystian Koronka, dla których śpiew jest całym życiem i mimo młodego wieku, mają na swoim koncie już kilka sukcesów w kraju i za granicą.

Razem JESTEŚmy siłą – koncert specjalny już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 26 stycznia o godzinie 20.00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert pod hasłem "Razem JESTEŚmy siłą". Na Dużej Scenie wystąpią: Maciej Balcar, Agnieszka Greinert, Ola Kiełb i zespół WYSPA (rodzina Wojtkowiaków), Adam Wasiela, Zespół wokalny Alter Ego i Marek Nowakowski oraz Bartek Pilarczyk, Marek Raczycki i Piotrek Rogacki.

Sobotni koncert w Ostrowskim Centrum Kultury przełożony na inny termin

19 stycznia (sobota) o godzinie 18.00 w Ostrowskim Centrum Kultury miał odbyć się koncert Don Vasyl&Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. OCK podało informację o zmianie terminu koncertu.

Oni posłuchają Zbigniewa Preisnera w Poznaniu

Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie świętuje 40-lecie swojej pracy. Komponując do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, czy Agnieszki Holland zyskał sobie rzeszę wiernych fanów. Specjalnie dla nich zorganizowano trasę koncertową po największych miastach Polski.

Szymon Chwalisz o tragicznym finale WOŚP: „Spieprzyli nam finał”

Ostrzeszowski artysta Szymon Chwalisz, 27. finał WOŚP spędził w warszawskim sztabie. W poniedziałek przysłuchiwał się tam również konferencji prasowej Jerzego Owsiaka, który złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnie dla portalu wlkp24.info komentuje dla nas to wydarzenie, które jest pokłosiem ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Ferie w Mediatece. Co można tam robić?

"Będzie się działo" - zapowiada Bogna Skrzypczak-Walkowiak, kierownik Mediateki w Ostrowie Wielkopolskim. Od poniedziałku ruszają ferie zimowe, a wraz z nimi specjalny program zajęć dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem czasu w tej placówce.
video

Zbigniew Preisner na żywo w Poznaniu! MAMY BILETY! [KONKURS]

Znany, ceniony, polski kompozytor muzyki filmowej i teatralnej - Zbigniew Preisner - kolejny raz zaśpiewa najpiękniejsze kolędy ze swoimi gośćmi podczas koncertów w Polsce! My mamy dla Was siedem podwójnych biletów na koncert, który odbędzie się 19 stycznia w Poznaniu!

Repertuar kin

 1. czwartek
 2. piątek
 3. sobota
 4. niedziela
 5. poniedziałek
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 1. czwartek
 2. piątek
 3. sobota
 4. niedziela
 5. poniedziałek
 6. wtorek
 7. środa