Kultura i rozrywka

Dobrzyca. Nowości w zbiorach muzealnych

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy wzbogaciło się o nowe zbiory. W ostatnim czasie pozyskano dwa komplety obiektów związanych z wyposażeniem stołu.

Tłumy w Nowych Skalmierzycach

Koncerty gwiazd Enej i IRA, występ Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej i moc atrakcji dla dzieci i młodzieży - tak bawili się mieszkańcy Nowych Skalmierzyc. Za nami 24 Dni Miasta i święto samorządności.

„Mała Jamajka” na Piaskach

Warsztaty i degustacje oryginalnej kuchni karaibskiej, jamajskie opowieści o wyspie reggae polskiego rezydenta, wystawa znakomitych fotografii z ojczyzny Boba Marley’a, a także wyrafinowana selekcja najlepszych jamajskich tunów. To wszystko i jeszcze więcej złoży się na „Małą Jamajkę”, która w tym roku zawita do Ostrowa Wielkopolskiego na Festiwal Reggae na Piaskach.
video

Kulturalki 2017 rozdane

Rok szkolny hucznie pożegnali uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Przy tej okazji po raz drugi rozdano: Kulturalki 2017. Nagrody te powędrowały do tych najbardziej wyróżniającym się młodych muzyków, wokalistów, aktorów, szachistów i dziennikarzy.

Kurkowe historie Ostrowa

Czternasty, licząc od 1924 roku, Król Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej, brat Piotr Sitarz, był gościem ostatniego przed wakacyjną przerwą wieczoru Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera.
video

Dni Ziemi Ostrzeszowskiej 2017 [zaproszenie]

Rock, folk, elektronika, disco polo, pop i pop rock. W najbliższy weekend w Ostrzeszowie ruszają kolejne Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Impreza wypełniona jest muzyką. Rozpoczyna się już w piątek festiwalem Baszta ProgFest, a zakończy się pokazem fajerwerków po koncercie zespołu Piersi.

Zabawa i pomoc. Cierniewski i Kalaga dla dzieci niepełnosprawnych [zaproszenie]

Dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski zaplanowano charytatywny, coroczną festyn w Szczurach. 24 czerwca na boisku wystąpią młodzi artyści i gwiazda wieczoru – Andrzej Cierniewski. Planowany jest piknik, koncerty, zabawa taneczna i towarzysząca temu wszystkiemu zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.

„Czaszki 2017”. Zapisy trwają

Do 15 lipca swoje zgłoszenia mogą przesyłać grupy, które chcą wziąć udział w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "Czaszki 2017". Finałowe przesłuchania zakwalifikowanych formacji odbędą się 1 i 2 września. To kolejne zadanie, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dziś Noc Kupały. Jak świętujecie?

Najkrótsza noc w roku przypada właśnie dziś. To czas ważnego święta – obchodzonego na naszych ziemiach jeszcze od czasów słowiańskich. Szukanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodzie, skoki przez ogniska. Te i inne obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. Była to szalona noc, pełna zabawy i – nie ukrywajmy – rozpusty.