Kultura i rozrywka

Andrzej Leraczyk nagrodzony za zasługi dla kultury

Marszałek Województwa Wielkopolskiego przyznał doroczne nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Wśród wyróżnionych znalazł się ostrowianin, Andrzej Leraczyk, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, pełniący też funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego.

Wygraj wejściówkę na krakowski występ Hardwella! [konkurs]

DJ Hardwell, wielokrotnie nagradzany twórca, producent, muzyk oraz właściciel wytwórni 6 maja wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Mamy dla was sporo wejściówek na show holenderskiej gwiazdy.

Pere Ubu na Jarocin Festiwal 2017

W lipcu na zaproszenie Wojciecha Waglewskiego – Ambasadora Festiwalu w Jarocinie, przyjedzie do Polski formacja Pere Ubu. Ponadto do line-upu dołączają dziś również Julia Marcell i Ted Nemeth. Patronem medialnym wydarzenia jest TV Proart oraz portal wlkp24.info.

Dianne Reeves. Światowa gwiazda jazzu na ostrowskiej scenie

- Nie było piękniejszego głosu od czasów Billy Holiday, Elli Fitzgerald i Sary Vaughan - pisał o niej dziennikarz New York Times'a. We wtorkowy wieczór, dokładnie w setną rocznice urodzin Elli, przepiękny koncert zaśpiewała w Ostrowie Wielkopolskim współczesna jazzowa diva - Dianne Reeves.

Kulinarna Dobra Zmiana na ostrowskim Rynku

Światowa kuchnia oparta na lokalnych produktach, a wszystko w luźnej, choć ciągle szykownej atmosferze, wpisującej się w nurt casual food. Pod adresem Rynek 29 w Ostrowie Wielkopolskim zagościła dobra zmiana. A konkretnie Bistro Dobra Zmiana.

Zespół Pałacowo-Parkowy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z nagrodą

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy otrzymał główna nagrodę w konkursie Zabytek Zadbany 2017, w kategorii Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu

Patriotyczna majówka w Jarocinie [zaproszenie]

Przed nami kwietniowo-majowy długi weekend. W Jarocinie, tak jak w roku ubiegłym, upłynie on pod znakiem wydarzeń patriotycznych. Nie zabraknie jednak koncertów, happeningów, pokazów filmowych, warsztatów czy pokazów grup rekonstrukcyjnych.
video

Krystian Machnik – odkrywa, poszukuje, niczego się nie boi

Prawie trzydzieści razy odwiedził miejsce, w które niejedna osoba nie odważyłaby się pojechać choćby jeden raz. Ostrowianin Krystian Machnik eksploruje opuszczone miejsca strefy czarnobylskiej. Miasto Prypeć po awarii elektrowni jądrowej w 1986 roku zyskało miano niebezpiecznego i ekstremalnie tajemniczego. Dla młodego podróżnika odkrywanie wszystkich zakątków Czarnobyla to cel i sposób na życie.
video

Literaci na bilbordy

Trwa ostrowski rok literatury. W związku z tym urząd miasta zainaugurował kolejną akcję bilbordową „Tu mieszkał”. Na witaczach, które ulokowane się przy trasach wylotowych z miasta, ale i w centrum znajdą się twarze literatów, którzy pochodzą z Ostrowa, a których dorobek jest znany także poza granicami naszego kraju.