Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

W Jarocinie o podróżach. Wójcicki, Doba i Kossakowski gośćmi Festiwalu Podróżniczego...

W sobotę Jarocin odwiedził Karol Wójcicki, a w niedzielę z publicznością spotkali się Aleksander Doba oraz Przemysław Kossakowski. Wszystko w ramach pierwszego Festiwalu Podróżniczego w Jarocińskim Ośrodku Kultury.
video

Piękno, szyk i trendy na VII Festiwalu Stylu i Urody [WIDEO]

Modne fryzury, polecane przez specjalistów nowinki wśród kosmetyków czy autorskie projekty odzieży - to wszystko zobaczyli dziś uczestnicy VII Ostrowski Festiwalu Stylu i Urody w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. To druga, po Festiwalu Smaku, branżowa impreza organizowana przez "Usługówkę" i powiat ostrowski. Celem jest przede wszystkim promocja szkoły i klas zawodowych z branży fryzjersko-kosmetyczno-odzieżowej oraz docenienie lokalnych firm i marek.
video

Młodzież poznała historię Ostrowa, czyli: „Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali”

"Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali" - pod takim hasłem odbył się historyczny konkurs, zorganizowany przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W czwartek i piątek młodzież z ostrowskich szkół podstawowych wzięła udział w 14. edycji wydarzenia. Każda drużyna rywalizowała o tytuł Młodego Regionalisty.

Skradziony obraz artysty Szymona Chwalisza

Wczoraj w Muzeum Ziemi Kępińskiej odbył się wernisaż malarstwa ostrzeszowskiego artysty Szymona Chwalisza. Zgodnie z tytułem wystawy i życzeniem artysty jeden z jego obrazów został skradziony.
video

Fotograficzny REMIS rozstrzygnięty

Z jednej strony prezentuje techniki fotograficzne uznawane za „szlachetne”, z drugiej – pokazuje, w jak oryginalny i twórczy sposób można kreować obraz fotograficzny poprzez zastosowanie komputera. Mowa o konkursie REMIS, który w cyklu dwuletnim odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim. Właśnie rozstrzygnięto jego 22. edycję. Grand Prix konkursu, za zestaw prac pt. „Szklane twarze” zdobyła Joanna Borowiec.
video

Wielkie przenoszenie książek z ratusza do kamienicy. „Proszę się nie martwić,...

Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin zaprasza chętnych do udziału w przenoszeniu książek z filii pod ratuszem do nowej siedziby w kamienicy zlokalizowanej na jarocińskim rynku. Akcja rozpocznie się 14 listopada o godz. 18.00 i potrwa godzinę.
video

Ostatnie dwa tygodnie z Ostrowskim Rowerem Miejskim

Szybko, łatwo i wygodnie - takie zalety wyliczają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w tym roku wypożyczyli rowery miejskie ponad 51,5 tys. razy. Z Ostrowskiego Roweru Miejskiego można jeszcze korzystać w listopadzie. 1 grudnia jednoślady znikają na zimową przerwę. Podczas niej przejdą gruntowny remont i zostaną przygotowane do wiosny.

Ogłaszamy podwójny konkurs! Zgarnij bilety na „The Royal Moscow Ballet” lub...

Jesień na naszym portalu stoi pod znakiem konkursów z biletami na koncerty. Dopiero rozstrzygnęliśmy jeden z nich, a już mamy dla Was kolejny. Tym razem podwójny, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na występ "The Royal Moscow Ballet" i "Bel Suono". Szczegóły na wlkp24.info.

Janusz Jurek z nagrodą w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019

Ostrowski grafik i fotografik Janusz Jurek zdobył nagrodę w kategorii "Człowiek i jego pasje" w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019. Otrzymał ją ex aequo z Dawidem Stube.

Repertuar kin

 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. środa
 4. czwartek
 5. piątek
 6. sobota
 7. niedziela
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. czwartek
 4. piątek
 5. sobota
 6. niedziela
 7. poniedziałek
 1. poniedziałek
 2. wtorek
 3. środa
 4. czwartek
 5. piątek
 6. sobota
 7. poniedziałek