Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Kultura i rozrywka

Zmarł Jerzy Stachowiak – wybitny fotograf z Jarocina

Zmarł Jerzy Stachowiak, który od kilkudziesięciu lat fotografował życie Jarocina. Profesjonalista z ogromnym doświadczeniem i zamiłowaniem do fotografii. Od dłuższego czasu jego stan zdrowia się pogarszał. Zmarł w pleszewskim hospicjum. Miał 68 lat.

„Rozmowy z natury dobre” – Marek Kurzawa, Sebastian Górski (odcinek 6)

Współwłaściciel firmy Prestige MJM oraz dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury byli gośćmi szóstego odcinka "Rozmów z natury dobrych". Obaj w dużym stopniu "tworzą" kulturę w Polsce, oczywiście na różną skalę. Jeden organizuje imprezy, zapraszając gwiazdy światowego formatu do Polski, drugi stara się sprostać oczekiwaniom wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.
video

Simchat Chajim Festival trwa [zaproszenie]

Ponad niezwykłych 40 wydarzeń w ciągu 11 dni odbędzie się w ramach Simchat Chajim Festival 2018. Część z nich zagości w Jarocinie, który – obok Poznania i Krotoszyna - już kolejny raz jest jednym z głównych miast festiwalu.
video

To oni tworzą kulturę. Górski i Kurzawa dziś w RZND!

Jeden z nich organizuje największe koncerty w Polsce, m.in. Roda Stewarta, Justina Timberlake'a czy Jennifer Lopez. Drugi stara się sprostać wymaganiom ostrowskiej publiczności, zapraszając do Ostrowskiego Centrum Kultury gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Sebastian Górski i Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM będą gośćmi kolejnego odcinka programu "Rozmowy z natury dobre". Premiera dziś o godzinie 21:20!
video

Noc Muzeów 19 maja. Co, gdzie i kiedy?

Już jutro jedyna i niepowtarzalna noc w roku. Noc Muzeów. Wszystkie placówki w naszym regionie przygotowały moc atrakcji dla zwiedzających. Na przykład Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do zrobienia sobie pocztówki z własnym zdjęciem. Na jarociniaków czeka z kolei ogromna wystawa z klocków lego. Ciekawie będzie także Gołuchowie, Śmiełowie, Sulmierzycach i Choczu.

Trwają zapisy na Bieg Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski

Ciągle można się zapisać na I Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, który odbędzie się 10 czerwca o godzinie 12.00. To zawody zarówno dla początkującyh, jak i tych, którzy biegają od lat.
video

Noc Muzeów w Dobrzycy [zaproszenie]

Już 19 maja kolejna Noc Muzeów. Oto jakie atrakcje przygotowało dla państwa Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
video

Krotofest 2018 zapowiada się świetnie! Urszula zaprasza na koncert!

Wielkimi krokami zbliża się Krotofest 2018. Festiwal Aktywnych Sąsiadów w Krotoszycie będzie prawdziwą gratką dal wszystkich fanów muzyki i dobrej, rodzinnej zabawy. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula, która zaprasza Was na koncert. Zobaczcie!

Kolejne akcenty jazzowego jubileuszu: Dominic Miller i Nula Stankiewicz

Współkompozytor utworu „Shape of My Heart, "prawa ręka" Stinga gitarzysta Dominic Miller i jego band uświetnią 119. edycję "Jazz w muzeum". 3 czerwca w ostrowskim kinie Komeda jazzfani usłyszą także recital Nuli Stankiewicz (niegdyś Anna Stankiewicz) "Byle nie o miłości". Projekt poświęcony jest pamięci Agnieszki Osieckiej.

Repertuar kin

 1. środa
 2. czwartek
 3. piątek
 4. sobota
 5. niedziela
 1. piątek
 2. sobota
 3. niedziela
 4. poniedziałek
 5. wtorek
 1. środa
 2. czwartek