Kto nowym wiceprezydentem Ostrowa? W poniedziałek oficjalna odpowiedź

6
Oficjalny komunikat Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim głosi, że w poniedziałek, o godzinie 10.00 poznamy nowego wiceprezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Nieoficjalnie mówi się o trzech kandydatach. To Mikołaj Kostka, Ewa Torzyńska i Andrzej Baraniak.

Dotychczasowa wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Ewa Matecka zatrzyma swoje stanowisko, choć do emerytury zostały jej dwa lata.

Drugi, nowo wybrany wiceprezydent ma zająć miejsce Jakuba Szczurka. W lutym 2018 roku został zwolniony, bo nie wywiązał się z realizacji projektu pn. „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”. Miasto na ten projekt miało pozyskać dotację ze środków zewnętrznych, natomiast – jak twierdziła Beata Klimek – z powodu niedopilnowania odpowiednich formalności przez Szczurka, odrzucono wniosek formalny złożony przez miasto. – Od swoich współpracowników oczekuję pełnego zaangażowania, a przede wszystkim odpowiedzialności za powierzone zadania. Oczekuję profesjonalizmu w każdej sytuacji – podkreślała wtedy Beata Klimek.

Wśród nieoficjalnych kandydatów na stanowisko zastępcy Klimek znajduje się Ewa Torzyńska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta w ostrowskim urzędzie, Andrzej Baraniak, obecny sekretarz miasta oraz Mikołaj Kostka, obecny prezes Ostrowskiego Parku Przemysłowego. W 2012 roku wystartował na burmistrza Jarocina. Po przegranych wyborach, w których zwyciężył Stanisław Martuzalski (PO), został jego zastępcą. Pełnił tę funkcję do końca kadencji, a więc do 2014 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie Kostka ma największe szanse, by zastąpić Jakuba Szczurka. – Proszę o chwilę wstrzemięźliwości. Wszystkiego dowiemy się w poniedziałek. Decyzje są w ręku Pani Prezydent. W tej chwili wciąż jestem pracownikiem Ostrowskiego Parku Przemysłowego – powiedział nam w rozmowie telefonicznej.

Kto oficjalnie obejmie funkcję wiceprezydenta, dowiemy się w poniedziałek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 5
    3

    PRzecież wszyscy wiedzą ze będzie to Pan KOSTKA bo jest z SLD czyli ugrupowania Klimkowej. Pan Baraniak się nie nadaje na nikogo innego jak na Sekretarza a Pani Torzyńska osiągnęła już apogeum swojej kariery:) Tak to się układa

  2. Baraniak radzi sobie bardzo dobrze na stanowisku sekretarza, więc ta zmiana byłaby bez sensu, Pan Kostka zarządza OPP w sposob przeciętny – wynagrodzenia w OPP w 2017 wzrosły o 80 tys PLN, a przychody tylko o 25 tys PLN. Zysk brutto ze sprzedaży ujemny -50 tys PLN

  3. No jak to ?? Najwybitniejsza naczelnik (każdy w mieście wie jak (!) została żoną pana radnego) i nie awansuje ? Z taką wiedzą i elokwencją – idealna do poziomu reprezentowanego przez władzę !

  4. Pai Klimek niech się lepiej zajmie swoimi radnymi z przyjaznego ostrowa, którzy nam seniorom podnieśli o 63% stawkę za śmieci nam emerytom. A tyle się mówi że miasto pomaga emerytom. Wstyd pani prezydent!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.