Ksiądz zwolniony. Szkoła przeprasza uczniów i rodziców

52
- Podjęliśmy decyzję jedyną z możliwych. Ksiądz przestał być nauczycielem w naszej szkole, od proboszcza parafii dostałem także informację, że został pozbawiony dalszych nauk kapłańskich - mówi Marek Ewiak, dyrektor Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator", w której doszło do rażącego zachowania diakona podczas lekcji religii.

Dziś mamy spotkanie z rodzicami, których chcielibyśmy bardzo serdecznie przeprosić za to całe zdarzenie. Wszystkim uczniom zapewniamy także opiekę psychologiczną. Mamy głęboką nadzieję, że do podobnych incydentów już nigdy nie dojdzie – dodaje Marek Ewiak.

Konsekwencje zostały już wyciągnięte. Ksiądz jest już zwolniony z praktyki diakońskiej. Także chciałbym przeprosić wszystkich uczniów oraz rodziców. Taka lekcja religii nie powinna mieć miejsca – mówi Ksiądz Prałat Andrzej Szudra, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

O rażącym zachowaniu diakona i filmie, który pokazał 9-latkom podczas lekcji religii pisaliśmy wczoraj.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

52 KOMENTARZE
 1. 11  27

  Super dyrektor. Księża, zakonnice i katechetki często robią co chcą w PUBLICZNYCH, ŚWIECKICH szkołach i przedszkolach. Są zbyt pewni siebie, zbyt napchani pychą i wiarą we własną nieomylność…
 2. 11  9

  Jeśli spojrzymy na tamten film będziemy mogli poddać się refleksji, iż nie ma nic przerażającego w tym filmie jak większość osób sądzi. Po prostu niewiarygodne. Powiem wam. Jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w nawiedzonym domu, nie uciekajcie, ponieważ i tak nie uda wam sie z niego wydostać. Zatrzymajcie to w umyśle.
  • 13   9

   Na szczęście te dzieci nie znalazły się w nawiedzonym domu i trzymajmy się wersji, że nigdy się nie znajdą. Czytać o tym, że będą porywane w halloween nie muszą. Zakrwawionych kukieł, wyglądających jak ludzkie ciała, także oglądać nie muszą.
 3. 17  2

  A „Miedzy nami wampirami” to od ilu lat w kinach dla dzieci???? też są trupy w grobach i inne . … od ilu? -od 7 lat! (w Heliosie- b.o) a „Potworna rodzinka”? – podobnie o stworach i straszydłach z przemocą – BEZ OGRANICZEŃ. (Helios w Kaliszu).
  • 6   0

   Nie wspomnę już o zabawkach, które miały prawie wszystkie dziewczynki. Mówię o Monster High, taka topielica, sina, brzydka i wszystkie matki kupowały, a tu nagle wielkie halo. Nikt wówczas nie myślał, bo mi na samą myśl, żeby kupić taką zabawkę dziecku robiło się niedobrze. Poza tym jest wiele zabawek pozostawiających sporo do życzenia, a dzieci noszą i straszą.
 4. 25  7

  Filmu się dzieci wystraszyły…a sama spotkałam kilka grup dzieci w podobnym wieku poprzebieranych właśnie w halloween po godz. 20… Gdzie wtedy byli rodzice? Kto kupił im te przebrania? Kto pozwolił wyjść po zmroku? Gdzie są rodzice, kiedy dzieci na swoich komputerach grają w niedostosowane do ich wieku gry? Czy to jest ok????
 5. 25  11

  Blagam ile przemocy i krwi w grach i internecie.Dzieciaki nawet fb mają, a wielokrotnie horrory z rodzicami oglądają.Odrazu zwalniac?Porazka…upomnienie,pouczenie,notatka służbowa juz,by go czegos nauczyla.
  • 26   15

   Jestem zbulwersowana konsekwencjami, jakie poniósł ten człowiek….On nie zrobił niczego złego, a został potraktowany jak najgorszy przestępca…W pełni popieram to, co on zrobił. Skoro rodziców nie interesuje wychowanie własnych dzieci, to ktoś musi robić to za nich…I tak za dużo na tym swiecie zła i przemocy…
 6. 24  7

  Film przestraszył dzieci????? Ciekawe, że się nie boją chodzić po cmentarzach i w ich pobliżu wieczorami. Sama spotkałam kilka grup poprzebieranych dzieci w podobnym wieku w halloween po godz. 20. Kto kupił im te stroje? Gdzie są rodzice skoro pozwalają przebywać dzieciom po zmroku poza domem? Kto kupuje dzieciom gry niedostosowane do ich wieku?
 7. 16  4

  Rozumiem. że najlepiej jest wypośrodkować, z dynią na głowie w tygodniu, a w niedzielę do kościoła, na zasadzie, Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek, tylko czy to wiara ? Czy obłuda
  • 13   2

   Dokładnie…jestem przekonana, że większość tych krzywdzących komentarzy piszą ludzie, którzy nazywają się „wierzącymi”…pytanie tylko – w kogo bądź w co oni wierzą????? 🙁
  • 4   17

   Kiedyś wmawiali dzieciom, że ich porwie czarna wołga. Zawsze coś komuś wmawiają, na tym też bazują wszelkie religie. Tylko nauka nas wyzwoli!
  • 1   0

   Problemu nie byłoby gdyby nie było w tej cholernej polsce małpowania amerykanów i uczenia dzieci obchodzenia haloween… Nie mieszaj w to religii w szkole…
 8. 14  6

  Współczuje pozostałym dzieciom oraz rodzicom z klasy którym film nie przeszkadzał być zmuszonymi niestety współpracować pozostałe lata z tak nawiedzonymi rodzicami i ich dziecmi . Wszystko kilka miesiecy przed komunią , zamiast porozmawiac z Ksiedzem taka afera . Wstydzcie sie
 9. 15  9

  Halloween – durne, dziecinne święto!!! Nie mam na myśli, że katolicy nie powinni się w nie „bawić” (bo też i nie powinni). Ale PRZEDE WSZYSTKIM jaki sens ma to święto?! Kompletnie żadnego!!! Ani nie popularyzuje jakiegoś sympatycznego zachowania jak choćby na upartego Walentynki, ani nie czci niczego ważnego. Debilna zabawa dla snobów. Niepotrzebnie księdza ukarali. Ma rację ktoś wczesniej komentujacy – chore dzieciary nie boją się przebrać za trupy i mumie, chodzić wieczorem po osiedlu i truć ludziom gitarę. A zobaczyli pare minut podobnych „przebrań” i „kukieł” na filmie i już posrały się w majty. Bez przesady. Może rzeczywiście dzięki temu zrezygnują z tego bezsensownego święta . Dobra robota, ksiądz! 🙂
 10. 27  11

  Ks. Szudra kaja sie jak nastolatek. To nie jest postawa księdza, który kuli ogon w imię poprawności. Nie można ciagle przymilać sie wszystkim. Szkoda mi diakona, w sytuacji kiedy proboszcz praktyk nie wziął go w obronę. Chłopak nie ma doświadczenia, ale ciekawe ile czasu poświęca mu ks. Prałat Szudra, żeby pomoc mu wejść w katechezę. Ile razy omawiał z nim konspekty katechezy.
 11. 11  3

  A ja uważam, że za bardzo lubimy wpadać ze skrajności w skrajność.
  Najpierw nagonki w szkołach, że nie wypada obchodzić halloween, że duchy, szatan…. a tak naprawdę dzieci mają z tego dobrą zabawe, mogą się przebrac za coś wesołego (lub strasznego), dostać cukierka… dzieci nie myślą w kategorii szatana i opętania.
  A z drugiej strony młody ksiądz, może i trochę przeholował, no ale żeby go od razu zwalniać???… mógł dostać jakieś upomnienie,pogadankę.
  Wydaje mi się, że Kościół bardzo chce wszystkich zniechęcić do halloween a czasami wychodzi odwrotnie.
 12. 5  4

  Tu nie chodzi o to, co jest w internecie, bo już sie utarło że dzieciaki same oglądaja takie rzeczy. Mysle, ze jak sie czegos boja to jednak nie ogladaja. Inna sprawa, ze pozostawmy rodzicom decyzje o tym, co ich dziecko moze a czego nie. Jedni uwazaja ze halloween jest fajne inni ze nie. Ale nie moze tego robic ktos za rodzicow – klecha! I to w taki sposob!
 13. 5  10

  interesuje mnie teraz jak czują sie rodzice dzieki którym ksiądz juz nie pracuje w szkole . Po tych wypowiedziach wczesniejszych łatwo można się zorientować o kogo chodzi np. M.G . Teraz bedziecie wysoko unosic głowę w szkole , ze udało wam się WYPIER…. KSIEDZA Brawo , postawa super wychowawcza . Mam nadzieje ,że moje dziecko nigdy z waszym sie nie pozna bo co z tego waszego dziecka wyrosnie , przy takich rodzicach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick