Krotoszyn: 20 mln na rewitalizację

0
Błonie, Jezioro Odrzykowskie, krotoszyńskie Kino i Aleje Powstańców Wielkopolskich - to kolejne miejsca w Krotoszynie, które poddane zostaną rewitalizacji. Miasto pozyskało na ten cel dotację z funduszu Jessica. Wszystkie prace mają zostać zrealizowane do 2020 roku.

Aleje Powstańców Wielkopolskich to jedna z najstarszych ulic w Krotoszynie. Ona jako pierwsza doczeka się gruntownej przebudowy w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta. Jak mówią władze samorządowe aleje mają być przywrócone mieszkańcom tego rejonu, powstanie mała architektura, nastąpi zmiana organizacji ruchu – mówi Andrzej Kaik – naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w UGiM w Krotoszynie. W pasie tym powstanie także ścieżka rowerowa. W ramach projektu nową szatę zyska również Kino „Przedwiośnie”.

W 2019 roku ruszy rewitalizacja krotoszyńskich Błoni i jeziora Odrzykowskiego to jedyne miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców Krotoszyna. Do tej pory ze względu na brak funduszy w pełni nie wykorzystane. Rewitalizacja ma to zmienić. Prowadzona będzie w dwóch segmentach: budowa części rekreacyjnej i stadionu sportowego.

Pierwsze prace przy przebudowie Alei Powstańców Wielkopolskich ruszą na wiosnę przyszłego roku. Inwestycja została rozłożona na trzy lata. Całość ma zostać zakończona do 2020 roku.

 

 

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.