Kosz Pleszew idzie w górę. Piąte zwycięstwo z rzędu [WIDEO]

Pleszewianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, prowadząc po kilku minutach już 7:0. Mimo przewagi fizycznej (oraz wygranej zbiórki) po stronie zespołu z Kątów Wrocławskich, goście nawet przez moment nie wyszli na prowadzenie. Punkty w tym momencie zdobywali Grzegorz Małecki i Marcin Pławucki.

Na początku drugiej połowy spotkania sprawy w swoje ręce wziął Grzegorz Kaczmarek, który w pojedynkę zaczął odrabiać straty. Nerwowo zrobiło się na sześć minut przed końcem spotkania, kiedy goście zbliżyli się na trzy punkty (66:63).

Trener Alan Urbaniak w tym momencie wykorzystał trzeci-ostatni czas. Poskutkowało, dwa razy za trzy trafił Mikołaj Serbakowski, chwilę później kolejny raz skuteczny był Małecki i było po meczu. Kosz Pleszew ostatecznie wygrał 81:69.

Teraz przed pleszewskim zespołem derby Południowej Wielkopolski. W środę o godz. 19:30 spotkanie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Telewizji Proart od godz. 19:20.