„Konwój wstydu” przyniósł efekt? Ministrowie oddadzą pieniądze

7
Fot. pis.org.pl
Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że ministrowie zwrócą premie, które dostali i przekażą je na cele charytatywne. Przedstawiony zostanie także projekt obniżenia pensji poselskich o 20 procent.

W środę był w Ostrowie Wielkopolskim, w czwartek zawitał do Kalisza. Mowa o „konwoju wstydu”, a więc mobilnych billboardach przedstawiających twarze ministrów Prawa i Sprawiedliwości, którzy otrzymali kilkudziesięciotysięczne premie. Podczas zwołanej konferencji prasowej prezes PiS-u Jarosław Kaczyński ogłosił, że pieniądze zostaną zwrócone i przekazane na cele charytatywne.

– Przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ministrowie konstytucyjni i sekretarze zdecydowali się na przekazanie nagród na cele charytatywne. Zostanie przedstawiony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzana. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać to, przychylamy się do tej decyzji. Będziemy ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny. Dobro publiczne to dobro Polaków – powiedział podczas konferencji prasowej zwołanej w czwartek w Sejmie prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TEŻ: „Konwój wstydu” w Ostrowie. PO mówi „nie” nagrodom PiS

Czy decyzja władz partii to odpowiedź na krytykę ze strony społeczeństwa, czy może PiS ugiął się na widok „konwoju wstydu”? A może to tylko celowe działanie w związku ze zbliżającymi się wyborami? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 6
  11

  Po pierwsze, to tych pieniędzy nie oddadzą, tylko przekażą na Caritas.
  Po drugie, nagroda musi mieć pisemne uzasadnienie. O ile wiem, to żaden z ministrów, ani premier otrzymując co miesiąc „nagrodę” takiego uzasadnienia nie otrzymywali, więc otrzymanie tej kasy było bezprawne. Po wyborach do Sejmu na 100% będą musieli te pieniądze zwrócić z odsetkami – żadne tłumaczenia, że tą kasę otrzymał Caritas nie pomogą. Chytry dwa razy traci.

 2. 4
  6

  No To Beata (broszka) Szydło …może zwijać „żagle”. Teraz chyba pójdzie na plebanie syna …kucharzyć > Prezes się obudził jak PiS-uary zaczęły nabierać ,,wody”” ! Generalnie WTOPA!!!! P.S. Nie jestem związany z żadną partią . Czekam jeszcze na rozliczenie dotacji na TORUŃ. Proszę posłuchać przy okazji apelu O.Rydzyka w TV Trwam o 1% podatku ( o każdą złotówkę)…skierowany nawet do rencistów i emerytów !!!!! (to się teraz naraziłem)

 3. 9
  2

  Teraz czekam na protest Urbaniaka, Kornaszewskiego i tego młodego szczyla jak tam mu nie pamiętam ale wiem, że nazwisko jest takie prostackie, przeciwko obniżce uposażeń polityków o 20%.

 4. 2
  5

  Oddadzą na koniec roku tylko i ale !!!! odciągną sobie na koniec roku odpisaniem od podatku w 100% jako darowiznę na cele kośćielne gdyż kośćiół i caritas to jedno !!! HA HA HA i tyle z WIELKIEGO oddawania kasy !

 5. 1
  1

  pisiak to są szczyle przy peło:)
  nagród, które wypłacano prezydium Senatu w latach 2006 – 2015. Okazuje się, że Bogdan Borusewicz z tytułu nagród oraz ekwiwalentów za niewykorzystany urlop otrzymał ponad 600 tys. złotych!
  jak podaje portal wPolityce.pl pierwszą nagrodę z funduszu nagród Bogdan Borusewicz otrzymał w roku 2006 i wynosiła ona 71 692 złotych. Kolejną w 2007 roku w wysokości 72 121 zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick