Koniec ery papierowego L4. Od dziś zwolnienia będą wystawiane za pośrednictwem internetu

0
E -zwolnienia – system, który po kilku próbach wprowadzenia do platformy E-PUAP w końcu dziś, 1 grudnia ma zacząć działać. Lekarze, wystawiając zwolenienie pacjentowi, nie będą już wypisywać tradycyjnych papierowych blankietów, ale wprowadzać dane do internetowego formularza.

Przez ostatnie pół roku lekarze mieli wybór – mogli wystawiać zwolnienia lekarskie w sposób elektroniczny bądź tradycyjnie na papierze. Doktor Kornelia Hausman, lekarz w jednej z ostrowskich przychodni już kilka miesięcy temu wybrała ten pierwszy sposób. – Uważam, że jest to duże ułatwienie i dla pacjenta, bo nie musi druku zanosić do pracodawcy, i dla ZUS-u, bo od razu jest na platformie elektronicznej ta informacja o wystawionym zwolnieniu lekarskim – mówi doktor Hausmann.

Teraz zwolnienia lekarskie będą wystawiane tylko elektronicznie, papierowe druki L4 już na dobre odchodzą do lamusa.

Ważna informacja: 1 grudnia w ZUS-ie to tak zwana biała sobota – między 9 a 13 każda osoba zainteresowana może uzyskać interesujące ją informacje na temat e zwolnień – we wszystkich jednostkach terenowych i samym ostrowskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick