Koniec bezkarności. Pierwszy mieszkaniec z mandatem za spalanie…

19
Co spalał mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego w swoim piecu, że spotkała go finansowa kara? Ostrzeżenia, że Straż Miejska może nakładać kary za nieodpowiednie spalanie w piecach artykułów, które nie są do tego przeznaczone to nie "fake news". W obecnym sezonie grzewczym mundurowi wystawili już pierwszy mandat.

Mieszkaniec jednej z posesji przy ulicy Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim został ukarany przez strażników miejskim mandatem po kontroli tego, co spala w swoim piecu. Wczoraj w godzinach wieczornych dym unoszący się z komina jego posesji przykuł uwagę służb odpowiedzialnych za kontrolowanie tego, co ostrowianie wkładają do kotłów.

Komendant Straży Miejskiej nie ujawnia jaką kwotę mandatu nałożono na ostrowianina, ale maksymalnie mógł dostać 500 złotych. Ukarany w swoim piecu spalał płyty wiórowe z okleiną. To materiał używany głównie do produkcji mebli.

Przypominamy, że strażnicy miejscy mogą kontrolować czym mieszkańcy palą w piecach po otrzymaniu zgłoszenia lub gdy zauważą dym, który może wskazywać na spalanie nieodpowiednich tworzyw.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

  1. 2
    2

    Tepic palenie smieciami, druga sprawa ludzie maja nawet dobry wegiel a i tak sie dymi bo nie umieja palic, rozpalaja, zasypia i sie kisi, piec dostaje w dupe, komin rowniez i my oddychamy syfem.
    Czy nie mozna zasypac i zapalic od gory?? 70% mniej zadymienia, ale ludzie nie wiedza, albo nie sa do tego przekonani a to jest dobry sposob palenia!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick