Kolejne prawa jazdy zabrane. Policja zatrzymała piratów drogowych

0

114 km/h i 116km/h – tyle na liczniku miało dwóch kierowców z powiatu ostrowskiego i kępińskiego, którzy stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na bieżąco kontrolują prędkość kierujących i nie ma tygodnia, by nie zatrzymano kolejnego pirata drogowego.

Ostrowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali kierująca samochodem marki Hyundai. Pomiar prędkości wykazał, że kobieta jechała z prędkością 114km/h przy ograniczeniu do 50km/h. – W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierującą mandat oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami, który kierująca będzie mogła odzyskać dopiero za trzy miesiące – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Prawo jazdy stracił także 40-latek, który kierując samochodem marki Audi w terenie zabudowanym pędził z prędkością 116km/h. Zatrzymanie pirata miało miejsce na terenie powiatu kępińskiego. – Policjanci naszej drogówki sporządzili przeciwko kierującemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Zmieniające się warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, dlatego policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych, w których nierzadko życie tracą kierowcy, ich pasażerowie, rowerzyści lub piesi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick