Kolejne dwa medale lekkoatletów Stali. Najlepszy sezon w historii klubu!

0
Z kolejnymi medalami mistrzostw Polski wrócili do Ostrowa Wielkopolskiego lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA. W zakończonych w Tarnowie mistrzostwach kraju U16 złoto w skoku w dal wywalczył Jakub Robotnikowski, natomiast brąz w skoku wzwyż zdobyła Emilia Twardowska. Młodzi ostrowscy sportowcy dorzucili dwa kolejne krążki do bogatej kolekcji KS Stal LA. W sumie dziesięć medali mistrzostw kraju wywalczyli lekkoatleci Stali.

Jakub Robotnikowski, po dramatycznym konkursie zwyciężył w ostatnim skoku konkurs ze świetnym rezultatem 6.59 m. Podopieczny trenera Marka Walczaka wyprzedził faworyta imprezy Jana Wieczorka z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (6,56 m) oraz Mikołaja Kołodziejaka z WLKS Iganie Nowe – (6,47 m). W Tarnowie wystartowało osiemnastu najlepszych zawodników w kraju w tej konkurencji wyłonionych spośród 331 kandydatów ubiegających się o start w mistrzostwach.

Podopieczna Michała Walczaka – Emilia Twardowska należała również do faworytek konkursu skoku wzwyż w Tarnowie. Legitymowała się rezultatem 1,68 m. – drugim na krajowych listach, za Katarzyną Kokot – 1,70 m.

Podobnie jak w przypadku Jakuba w finale wystąpiło najlepszych 17 zawodniczek z kilkuset na listach krajowych. W konkursie tym jeszcze wystąpiła Daria Rybak. Dziewczęta rozpoczęły konkurs od wysokości 1.45 m. Pierwsze wysokości zaliczały bez problemów. Pierwsza selekcja nastąpiła na wysokości 1.55 m. Zaliczyło ją tylko 9 zawodniczek. Niestety, nie udało się jej pokonać również Darii Rybak i ostatecznie została sklasyfikowana na X miejscu – 1,50 m. Kolejna wysokość 1.59 m. Zaliczyły tylko cztery zawodniczki w tym oczywiście Emilia Twardowska. Medal już był bardzo blisko. Jednak na skutek dwóch nieudanych prób na wysokościach 1.59 i 1,62 m, zajmowała trzecie miejsce w konkursie. W zawodach pozostały trzy zawodniczki. Kiedy zawodniczka Stali w pierwszej próbie zaliczyła 1,67 m. znalazła się na drugim miejscu. Ostatecznie jednak zwyciężyła niespodziewanie Hanna Grabowska z AMK Słupsk – 1,71 m. przed liderką tabel Katarzyną Kokot – 1,69 m i Emilią Twardowską – 1,67 m.

W Tarnowie lekkoatleci Stali zdobyli kolejne dwa medale mistrzostw Polski w tym roku. Kolekcja ich powiększyła się do dziesięciu. Jest to najlepszy rok w 72-letniej historii ostrowskiej lekkiej atletyki. Najwięcej zdobytych punktów i najwięcej medali mistrzostw Polski.