Kolej metropolitalna rusza już w czerwcu!

2
Fot. UMWW
Juz od 10 czerwca z Jarocina do Poznania będzie można podróżować nawet co pół godziny. Wszystko za sprawą podpisanych umów wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka z przedstawicielami 11 samorządów. Dzięki kolei metropolitalnej droga do pracy i szkoły oraz powrót do domu będą szybsze i wygodniejsze.

PKM ma obejmować zasięgiem obszar w promieniu 50 km od Poznania, a więc z dodatkowych połączeń będą mogli skorzystać mieszkańcy Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Jarocina, Wrześni, Gniezna, Wągrowca, Obornik i Szamotuł. – Idea Poznańskiej Kolei Metropolitalnej urzeczywistniła się w 100 procentach, a jej efekty będziemy mogli odczuć w czerwcu, gdy pociągi na pierwszych czterech trasach w godzinach szczytu będą odjeżdżały co 30 minut – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ale to nie prawda!!! To czysta propaganda. Już dzisiaj wiadomo, że więcej pociągów nie będzie. Na trasie Poznań-Nowy Tomyśl dołożono 2 o 14.16 i 18.16. Czy to są godziny szczytu? To jest szczyt mydlenia oczu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.