Kolasiński pożegnał się z CRK. Ziółkowski wraca na „stare śmieci”

21
Marek Kolasiński z końcem roku przestanie pełnić funkcję prezesa miejskiej spółki Centrum Rozwoju Komunalnego. Jego miejsce zajął Bartosz Ziółkowski, który z kolei do końca 2017 roku był prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dla Ziółkowskiego to powrót do przeszłości. Centrum Rozwoju Komunalnego to bowiem spółka, która powstała na zgliszczach Holdikomu, której wcześniej prezesował właśnie Ziółkowski.

Podczas czwartkowej konferencji obaj panowie dziękowali prezydent Beacie Klimek. – To była dla mnie prawdziwa zawodowa przygoda – mówił żegnający się ze stanowiskiem Marek Kolasiński. Ziółkowski podziękował natomiast za – wyartykułowanie tego, czego tak naprawdę potrzebuje prezydent miasta od spółek miejskich.

Kolasiński wraca do rodzinnego Poznania. Prezesem CRK był od lutego 2016 roku. Oficjalnym powodem rezygnacji są powody rodzinne. W kuluarach mówi się jednak, że o jego przyszłości zdecydowało fiasko rozmów i negocjacji na temat rozbudowy hali przy ulicy Kusocińskiego, za które CRK miało być odpowiedzialne.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. 8
  6

  Miałem przyjemność współpracować z Prezesem Kolasińskim i uważam, że CRK miało tym razem szczęście. Przez 1,5 roku Jego działalności w CRK i spółkach grupy kapitałowej wydarzyło się bardzo dużo, czego efekty będzie tu widać przez kolejne lata.
  Następcy życzę podobnych efektów.

 2. 33
  3

  Pani Prezydent przed wyborami prowadziła kampanię pod hasłem : Zlikwiduję Holdikom, przeprowadzimy audyt w spółkach, transparentnie i precyzyjnie ( ukochane słowa p. Klimek) pokażemy wszystkie nieprawidłowości w Spółkach itd.to był rok 2014. Kończy się właśnie rok 2017 i co mamy? Zamiast Holdikomu CRK ( tylko zmieniona nazwa), nie ma żadnych audytów, które wykazałyby przekręty o których mówiła p. Klimek przed wyborami, odchodzi prezes Kolasiński, który składa wypowiedzenie dzień po podpisaniu umowy przedwstępnej z BM SLAM ( ciekawy zbieg okoliczności), przychodzi prezes Ziółkowski który juz kiedyś był prezesem, Spółki wydaja ogromne pieniądze na kluby z którymi kojarzone są osoby z ugrupowania p. Klimek ( radna Waliszewska, radny Śliwiński, radny Topolan no i BM SLAM). Tak wyglądają wyborcze obietnice a tak rzeczywistość

  • 18
   2

   CRK sp. z o.o. – to za Klimek – Centrum Robienia Kasy z ostrowskich obietnic. Ten gość co rzucił papierami to jakaś porażka. Znany jest tylko z tego że zlecił zrobienie umowy na klaster energetyczny, zebrał podpisy i biegusiem z Klimek do telewizji. A teraz o klastrze cisza bo rząd nie przewidział że geniusza mają w ostrowie który na ustawy nie patrzył. Poza tym tylko hasła i slogany , wypie..enie paru ludzi poprzedniej władzy i likwidacja punktów przyjmowania wpłat. A kasiorka przez 24 miesiące leciała. Może ktoś wreszcie zainteresuje się ekspertyzami i wydawaną kasą z CRK. Dywidendy takie same jak za Urbaniaka a zero projektów uniknych, planów budowy nowych zabawek komunalnych. Wszystko to tajemnica. A teraz następny ekspert się pojawił od stagnacji. Ja pier…le. Trzeci prezes tego przybytku na trzeci rok kadencji Klimek. Misiak, Kolasiński, Ziółkowski.

  • do xxx: bredzisz. Do stworzenia i funkcjonowania klastra energetycznego nie są potrzebne żadne ustawy. Jak czegoś nie rozumiem, to dzioba nie otwieram. Do pozostałych bzdur się nie odnoszę, bo za Urbaniaka nie było możliwości pozyskania tylu środków unijnych, by realizować projekty typu Wodkan 80 mln, MZK 21mln, miasto z ZIT ponad 60mln.

 3. 32
  2

  Ziółkowski za to co zrobił w Holdikomie powinien zostać wykluczony z życia publicznego, ale, niestety, żyjemy w kraju, gdzie na oszustwa i przekręty istnieje przyzwolenie społeczne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick