Kobieta i mężczyzna podejrzani o przemyt narkotyków z Belgii

0
Fot. KPP Jarocin
Prawie 2 kg amfetaminy, marihuanę oraz substancję płynną nieznanego pochodzenia znaleźli jarocińscy policjanci w aucie kobiety i mężczyzny podejrzanych o przemyt narkotyków z Belgii. Obojgu grozi do 15 lat więzienia.

Nawet 15 lat więzienia grozi 25-letniej kobiecie i 32-letniemu mężczyźnie z gminy Jarocin, którzy zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o nabycie w Belgii i przewiezienie do Polski „znacznej ilości narkotyków”.

– Śledczy od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem grupy zajmującej się przestępczością narkotykową. na jednej z ulic Jarocina policjanci namierzyli pojazd marki Mercedes E – klasa, którym podróżowały osoby będące w ich zainteresowaniu. Policjanci zatrzymali znajdujące się w nim osoby tj. 25-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę. Oboje to mieszkańcy gminy Jarocin. Podczas przeszukania samochodu kryminalni znaleźli blisko 2 kilogramy amfetaminy, marihuana oraz nieznana na tą chwilę substancja płynna. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

>> Polub nasz fanpage! <<

To jednak nie wszystko, co odkryli funkcjonariusze. W garażu 32-latka znaleziono marihuanę. – Śledczy ogłosili zatrzymanym zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających i przewozu ich z terenu Belgii do Polski. 32-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków w miejscu zamieszkania – dodaje rzeczniczka policji.

Jarociński sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt, a wobec kobiety dozór policji i zakazu opuszczania kraju.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick