KKT zdominowali niemiecki turniej. Powrót z medalami

4
Podopieczni Piotra Kuźmy wrócili po raz kolejny z Niemiec z medalami. To dla karateków z Ostrowa i Olszyny (powiat ostrzeszowski) wyjątkowo szczęśliwy kraj pod względem sukcesów. W międzynarodowym turnieju East Open International 2018 w niemieckim Halle najmłodsi wychowankowie klubu Karate Kuźma Team odnotowali pasmo zwycięstw.

KKT reprezentowali karatecy w kategorii wiekowej U14. Debiutantem na międzynarodowej arenie był Jeremiasz Kędzia, obok niego Oskar Kondoł, a także Jarosław Adamski w kategorii U40, Patryk Olszewski w U18 oraz Piotr Kuźma. Młodzi karatecy poradzili sobie doskonale, bo debiutant Jeremiasz Kędzia wywalczył srebro oraz brąz po repasażu z niemieckim kontr-zawodnikiem. Odkar Kondoł przywiózł do Ostrowa brąz. Jarek Adamski wywalczył złoto w kata U40, Olszewski w kumite – złoto. Nowy członek KKT Patryk Olszewski w dwóch walkach zmierzył się z Piotrem Kuźmą. W kumite U30 wywalczył złoto, Kuźma – srebro, w kolejnym pojedynku w kategorii U40 Olszewski również zakończył walkę ze złotym medalem na szyi.

Zawodnicy KKT wywalczyli łącznie 9 medali, w każdej konkurencji, w której mieli swojego reprezentanta. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła 6. miejsce na 70 startujących w turnieju klubów. Na macie spotkało się łącznie 600 zawodników z 9 państw.