Kępno idzie w czujniki

6
Fot. airly
Mieszkańcy Kępna mają dość i walczą o czystsze powietrze. Chcą także na bieżąco monitorować jego stan. W związku z tym władze miasta podjęły decyzję o kupnie dziewięciu czujników, które mają pozwolić sprawdzać poziom stężenia pyłów PM 10 oraz PM 2,5.

Plan jest taki, by nie monitorować wyłącznie powietrza w mieście, ale także na terenie całej gminy. Na fanpage’u „Dzień dobry w Kępnie” prowadzonym przez kępińsku urząd miejski czytamy: „Będą one rozmieszczone w taki sposób, aby możliwie jak największa część gminy była monitorowana. Efektywny zasięg pomiaru stężenia pyłów to promień około 500 metrów od czujnika. Zanieczyszczenia rozprzestrzeniają i mieszają się, nawet podczas bezwietrznej pogody”.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Oprócz monitoringu powietrza władze Kępna zachęcają mieszkańców do składania wniosków na dotacje na wymianę przestarzałych kotłów grzewczych. Wnioski można składać do 28 lutego.

Podczas wczorajszej sesji radni wprowadzili zamiany do budżetu m.in. w sprawie czujników zanieczyszczeń powietrza….

Opublikowany przez Dzień dobry w Kępnie Piątek, 1 lutego 2019


redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. W Ostrowie też rozmieszczono czujniki jakości powietrza i co powietrze się poprawiło? Wiceprezydent na okrągło opowiada, że rowery, że elektryczne autobusy, że wiatraki, że dotacje do wymiany kotłów i że jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej. A smród i zadymienie jak było tak jest.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick