Katarzyna Kłosińska w Ostrowie. Spotkanie z cyklu ,,Łączymy Pokolenia”.

0
We wtorek 6 lutego w Ostrowie Wielkopolskim gościć będzie dr hab. Katarzyna Kłosińska. Podczas wizyty planowane jest m.in. spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych na wyjątkowej lekcji pod przewrotnym tytułem ,,Fotoszopować, bukować, kamerować i mejlować - czyli nowoczesność w domu i językowym ogrodzie...''

Katarzyna Kłosińska jest językoznawcą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Rady Języka Polskiego. W niezwykle przystępnej formie i humorem opowiada o historii języka polskiego, współczesności,  poprawnościach i zawiłościach oraz ciekawostkach polszczyzny. Znana jest m.in. z emitowanych od lat w radiowej Trójce audycji pt. ,,Co w mowie piszczy?”. To bardzo popularna, współtworzona przez słuchaczy audycja o ciekawostkach związanych z współczesnymi meandrami polskiej mowy.

Podczas wizyty w Ostrowie ok. godz. 11.00 planowane jest spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych (Ostrów Wielkopolski ul. Poznańska) na wyjątkowej lekcji pod przewrotnym tytułem ,,Fotoszopować, bukować, kamerować i mejlować – czyli nowoczesność w domu i językowym ogrodzie…”

Z kolei ok. godz. 15.40 – w sali wykładowej Społecznej Akademii Nauk (sala wykładowa), Ostrów Wielkopolski ul. Wrocławska, planowane jest spotkanie z członkami Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Katarzyna Kłosińska do Ostrowa przyjedzie na zaproszenie  Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego i Józefa Kozana Prezesa Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.