Kaliski pływak z ministerialnym dofinansowaniem

0
Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz znalazł się w gronie najlepszych polskich zawodników, którzy otrzymają ministerialne dofinansowanie umożliwiające optymalne przygotowania do najważniejszych tegorocznych startów.

Fakt, iż Bartosz Piszczorowicz zaliczony został do objętego ministerialnym wsparciem elitarnego grona polskich pływaków, nie jest przypadkiem.  Wychowanek sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego, reprezentujący obecnie barwy warszawskiego klubu UKS G-8 Bielany zapracował na to wyróżnienie ubiegłorocznymi osiągnięciami na najważniejszych juniorskich imprezach. Doskonałe starty na krajowych pływalniach, okrasił zdobyczami na arenie międzynarodowej. W Indianapolis, wraz z kolegami z kadry narodowej,  wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. Dołożył do tego złoty i dwa brązowe medale także w sztafetach, podczas mistrzostw Europy juniorów w izraelskiej Netanji. To właśnie dzięki tym osiągnieciom spełnił warunki określone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i będzie mógł otrzymać dofinansowanie na przygotowania do imprez mistrzowskich w 2018 roku.

Skład beneficjentów ministerialnego wsparcia został zatwierdzony podczas spotkania trenerów z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Pawłem Słomińskim. Nazwisko Bartosza Piszczorowicza figuruje na liście w doborowym  towarzystwie, obok największych gwiazd polskiego pływania, m.in. kaliszanki Alicji Tchórz i Radosława Kawęckiego – medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Europy na krótkim basenie, Wojciecha Wojdaka – jedynego polskiego medalisty zeszłorocznych mistrzostw świata na basenie 50-metrowym i Konrada Czerniaka.

Członkowie tej elitarnej grupy będą objęci specjalnie opracowanym planem treningowym, którego jednym z elementów są zagraniczne zgrupowania oraz udział w międzynarodowych zawodach. Pierwsze treningi z biało-czerwoną kadrą Bartosz Piszczorowicz odbędzie już w drugiej połowie marca, w tureckim Belek-Antalya, jednym z najlepszych ośrodków pływackich w Europie. Druga grupa, w której składzie znajdzie się m.in. Alicją Tchórz  trenować będzie na Teneryfie. Najważniejszą tegoroczną imprezą są dla polskich pływaków mistrzostwa Europy seniorów na basenie 50-metrowym, które odbędą się w dniach 3-9 sierpnia w Glasgow.

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick