Juniorzy Wybrzeża Gdańsk najlepsi w Polsce! KPR za podium

Najwięcej działo się w trakcie spotkań półfinałowych. Piątkowe mecze były niezwykle dramatyczne. W pierwszym Energa Wybrzeże dopiero po serii rzutów karnych pokonało MTS Kwidzyn. W regulaminowym czasie gry był remis 28:28. W karnych wygrali gdańszczanie 2:0.

W drugim półfinale gospodarz – KPR Ostrovia grał z PGE Vive Kielce. Ostrowianie bardzo dobrze rozpoczęli mecz, prowadzili nawet różnicą ośmiu bramek. W drugiej połowie KPR przestał grać swoją piłkę ręczną. Vive doszło gospodarzy i w samej końcówce przchylyli zwycięstwo na swoją korzyść.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął drugi dzień turnieju. KPR Ostrovia spotakł się z MTS Kwidzyn. Ostrowianie znów bardzo dobrze rozpoczęli, ale z każdą kolejną minutą opadali z sił. MTS o losach meczu rozstrzygnął na początku drugiej połowy, kiedy uzyskał bezpieczną przewagę. – Wszyskie siły rzuciliśmy na szalę w pierwszym meczu. To był dla nas priorytet. Dzisiaj mieliśmy za krótką ławkę, żeby powalczyć z MTS-em – powiedział po meczu Rafał Stempniak, trener KPR.

Finał to mecz do jednej bramki. Energa Wybrzeże Gdańsk pokazało siłę i szeroki skład. Trener Marcin Pilch rotował zawodnikami i nieważne jaka siódemka nie pojawiała się na boisku, GKS był stroną przeważająco. Wybrzeże zagrało perfekcyjnie w obronie i w ataku i zasłużenie wygrało spotkanie i w końcowym rozrachunku mistrzostwo Polski.