Jarota znów ma kłopoty. Głos zabrali piłkarze i trener

0
Czarne chmury nad Jarocinem. Problemy znowu ma klub piłkarski z tego miasta. Chodzi oczywiście o brak funduszy. Klub wydaje oświadczenie, prezes składa rezygnację.

31.10 rezygnację z funkcji prezesa klubu złożył Eugeniusz Gościniak. Jako oficjalne powody podał problemy zdrowotne i ograniczenia czasowe wynikające z pracą zawodową. Nie jest jednak tajemnicą, że chodzi o brak dofinansowania urzędu miasta dla klubu piłkarskiego Jarota.

Z powodu problemów finansowych atmosfera w szatni Jaroty nie jest najlepsza. Piłkarze nie wiedzą czego się mogą spodziewać. Z drugiej strony, temat kłopotów w tym klubie powraca jak bumerang każdego roku.

3.11 ukazało się oświadczenie, w którym czytamy że Zarząd rozważa wycofanie zespołu z 3 ligowych rozgrywek. – Niestety Nasze możliwości finansowe w tym momencie się już wyczerpały. Nasz największy sponsor czyli Urząd Miasta i Gminy oraz podległe mu spółki na rundę jesienną sezonu 2018/2019 przeznaczyły 30% kwoty, która była dla klubu wypłacana od kilku sezonów. Wiceburmistrz oświadczył, że nie ma możliwości prawnych dofinansowania klubu przez Urząd Miasta w wysokości wcześniej otrzymywanych – czytamy w piśmie.

14.11 odbędzie się walne zebranie członków Stowarzyszenia Jarota. Początek zebrania zaplanowano na godzinę 18:00 w sali konferencyjnej Jarocin Sport.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick