Jakub Szczurek zwolniony! Beata Klimek: „Od pracowników oczekuję zaangażowania”

30
Zastępca prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jakub Szczurek żegna się z Urzędem Miejskim. Pierwszy "wice" Beaty Klimek niestety pakuje się w nieprzyjemnej atmosferze. Jak poinformowało Biuro Prasowe, umowę ze Szczurkiem rozwiązała sama prezydent miasta za "niewywiązanie się z powierzonego mu zadania".

Wiceprezydent Jakub Szczurek zastąpił w listopadzie 2016 roku Ziemowita Borowczaka. Związany był wcześniej z ostrowską spółką mieszkaniową MZGM, gdzie pełnił stanowisko kierownicze.

Dziś Biuro Prasowe oficjalnie oznajmiło, że prezydent Beata Klimek podziękowała Szczurkowi za współpracę. W oświadczeniu czytamy, że pierwszy zastępca prezydenta miasta nie wywiązał się z realizacji projektu pn. „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”. Miasto na ten projekt miało pozyskać dotację ze środków zewnętrznych, natomiast – jak twierdzi Beata Klimek – z powodu niedopilnowania odpowiednich formalności przez Szczurka, odrzucono wniosek formalny złożony przez miasto. – Od swoich współpracowników oczekuję pełnego zaangażowania, a przede wszystkim odpowiedzialności za powierzone zadania. Oczekuję profesjonalizmu w każdej sytuacji – podkreśla Beata Klimek.

Nieoficjalnie, od kilku tygodni docierały do nas słuchy o rzekomym konflikcie między Beatą Klimek a Jakubem Szczurkiem. Według naszego informatora Szczurek miał działać na niekorzyść miasta już w kilku innych projektach, które koordynował. Z obserwacji wynika też, że bardzo rzadko pojawiał się na różnego rodzaju wydarzeniach, na które zapraszani są przedstawiciele władz miasta.

Publikujemy komunikat prasowy, który dziś trafił do redakcji lokalnych mediów:

 

Ostrów Wielkopolski, 9 lutego 2018 r.

KOMUNIKAT PRASOWY
Z przykrością informujemy, że wniosek pn. „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski” nie przeszedł oceny formalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Z pisma przesłanego przez UMWW 7 lutego 2018 roku wynika, że ww. wniosek przesłany do oceny w formie elektronicznej nie zawierał pełnej, wymaganej przez Urząd Marszałkowski dokumentacji. W Urzędzie Miejskim koordynatorem działań w tej sprawie był Wydział Gospodarki Komunalnej. Nadzór nad realizacją sprawował pierwszy zastępca prezydenta miasta.

– Od swoich współpracowników oczekuję pełnego zaangażowania, a przede wszystkim odpowiedzialności za powierzone zadania. Oczekuję profesjonalizmu w każdej sytuacji ale szczególnie wtedy, jeśli dotyczy to projektu z udziałem mieszkańców. Dlatego podjęłam w tej sprawie następujące decyzje: wiceprezydent Jakub Szczurek został odwołany z zajmowanego stanowiska, natomiast naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych otrzymał naganę – informuje prezydent Beata Klimek.

Prezydent podjęła także decyzję, że do końca kadencji nie przewiduje powołania na stanowisko zastępcy prezydenta nowej osoby. Prezydent zapewnia jednocześnie, że w przypadku pojawienia się możliwości aplikowania o fundusze unijne w powyższym zakresie magistrat niezwłocznie przygotuje nowy wniosek.

Karolina Krawczyk

Biuro Prasowe

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

 1. 267
  6

  Ojojoj.. Pełne zaangażowanie? Chyba od teraz. Tylko czy nie za późno? Coś jest w tych prezydentach z SLD. Swiątek wymienił dwóch, Klimek dwóch. Mam nadzieję że mieszkańcy widzą ten pic.

  • 8
   3

   od tow z PO p. rajskiego z kolei uciekaja sami, juz tez dwoch zastepcow .Gdyby było tak jak opowiada festysniarz to kazdy by siedział u niego. p rajski karma wróci jak w kazdym przypadku.prosimy OPATRZNOŚC aby szybko to zlo dobrem zwyciezyc.

 2. 14
  1

  zaraz zaraz, przecież na zebraniu w sprawie OZE wyraźnie było powiedziane że zebranie zwołał UM i firma która to w imieniu miasta będzie występować o dotację. Proszę mi to wyprostować bo coś tu nie gra. Co się stało z firmą która miała współpracować z miastem (oraz innymi gminami) nad tym projektem.
  Słaby prognostyk przed przyszłymi wyborami. To raczej nie pójdzie w zapomnienie.

 3. 265
  4

  Myślę, że takie roszady dobitnie świadczą o nieudolności w dobieraniu współpracowników Pani Prezydent. Wybór takich zastępców bardzo niekorzystne wpływa na wizerunek obecnej władzy co miejmy nadzieję da się odczuć przy jesiennych wyborach. Dodatkowo częściowo kadra naczelników to osoby z mentalnością: „byle zarobić a się nie narobić” i przetrwać ile się da na stanowisku. Ogrom spraw zamiatanych pod dywan i masa pustych obietnic. A wszystko to jest tylko małą cegiełką w murach UM.

 4. 9
  260

  Szkoda pana Jakuba Szczurka. Na pewno się starał aby w mieście było jak najlepiej pod względem inwestycji. Myslę ze pani prezydent nie potrzebnie tak zareagowała od razu zwalniając go z funkcji. A co do OZE ? hmm 90 mln do podziału na całe województwo. Aby sie jeszcze nie okazało ze zadna Gmina z powiatu Ostrowskiego nie dostanie dofinansowania. A z drugiej strony fotovoltaika była najmniej oceniana najwięcej piece na biomasę ( na pelet )!!!!!!! pozniej kolektory słoneczne a na końcu wspomniana fotovoltaika.

  • 266
   2

   Nie w tym rzecz że nie dostaniemy tej kasy bo są lepsze wnioski. Rzecz w tym, że na skutek sp……..go wniosku nikt go dalej nie będzie rozpatrywać. Mieszkańcy zrobili co do nich należało a sprawę zawalił prezydent i jego ludzie.

  • 1
   1

   biomasa miała najwięcej punktów by złapać chętnych….tylko nie wielu się ich znalazło. Większość przyjętych wniosków dotyczyła paneli PEV, bo tego oczekiwali mieszkańcy.

 5. 9
  4

  W związku z tym ze miasto zawaliło projekt a ja poniosłam koszty Związane z wizyta fachowca i zapewnienia pani Prezydent ze należy starać sie o zmianę ogrzewania wnioskuje o zmniejszenie podatku od nieruchomości o wartość opłaty dla wszystkich mieszkańców którzy ponieśli ten koszt wizyty fachowca. Jak Pani Beata zapłaci pare tysi to może poczuje co to jest odpowiedzialność społeczna. I zdjecie z emerytem nie pomoże by zyskać mój głos. Wtopa na maksa

 6. 265
  3

  W związku z tym ze miasto zawaliło projekt a ja poniosłam koszty Związane z wizyta fachowca i zapewnienia pani Prezydent ze należy starać sie o zmianę ogrzewania wnioskuje o zmniejszenie podatku od nieruchomości o wartość opłaty dla wszystkich mieszkańców którzy ponieśli ten koszt wizyty fachowca. Jak Pani Beata zapłaci pare tysi to może poczuje co to jest odpowiedzialność społeczna. I zdjecie z emerytem nie pomoże by zyskać mój głos. Wtopa na maksa

 7. 8
  2

  fakt jest taki,że był to projekt który miał przynieść korzyści dla mieszkańców, którzy spełnili szereg wymagań by móc być branymi pod uwagę. Cała idea była bardzo słuszna i sądząc po ilości zainteresowanych jaka pojawiała się na zebraniach – projekt bardzo wyczekiwany i pożądany. W całej tej sprawie przykre jest to że UM wysilił się tylko i aż na komunikat prasowy.
  Gdy projekt, zebrania zaszczycała swoją obecnością Pani Prezydent. Uważam, że w chwili obecnej należało by mieszkańcom również na podobnym spotkaniu wyjaśnić co się stało i jakie są dalsze plany co do fajnie rozpoczętego projektu.

  • Wszyscy udają że nie wiedzą, że za tak ważne dla mieszkańców projekty jak zresztą za wszystko co się dzieje w mieście odpowiada prezydent miasta. Sp….no tak ważny dla mieszkańców projekt, prezydent wywaliła zastępcę i ma być ok? To jakieś jaja. Gdyby tak działo się 4 lata temu to radna Klimek domagała by się głowy prezydenta Urbaniaka, a tu cisza. I to jest ta totalna opozycja?

 8. Na stronie BIP Urzędu przeglądam strukturę Urzędu i nie widzę Wydziału SPRAW Komunalnych. Nie sądzę, żeby tak powiedziała Pani Prezydent. Kolejna „twórczość” dziennikarska…

  • Dlaczego ukarany został Pan Szczurek i Pan Szymonowski? Przecież starali się jak tylko mogli. W bardzo krótkim czasie przyjęli masę dokumentów od ponad 500 osób. Dlaczego nie jest ukarany Dział pozyskiwania środków? Przecież to Oni są od pozyskiwania środków zewnętrznych i to Oni powinni sprawdzić wniosek. Pani naczelnik wydziału rozwoju Ewa Torzyńska zadowolona z siebie że się nie udało. Pan Szczurek i Pan Szymanowski to ofiary głupiej polityki. Pani Torzyńska powinna sprawdzić ten wniosek, bo to do jej obowiązków należy. To Pani Torzyńska powinna oddac pieniądze mieszkańcom za swoją niekompetencje lub Pani prezydent że na to pozwoliła.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.