Jak zarabiać na nieruchomościach? [artykuł sponsorowany]

0
Coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości. Dlaczego? Bo to jeden z lepszych sposobów na dodatkowe źródło dochodu. Przedstawiamy 3 najpopularniejsze sposoby zarabiania na nieruchomościach.

Dla niektórych osób nieruchomości to podstawowy biznes, a dla innych dodatkowa forma zarobku. Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z bezpieczniejszych sposobów zarabiania, który generuje dochody z najmu, bądź ze sprzedaży nieruchomości. Co więcej, inwestycja w nieruchomości nie jest szczególnie nieprzewidywalna, dlatego ryzyko jej niepowodzenia jest tutaj znacznie ograniczone.

Wynajem krótkoterminowy

Wielu z nas najem krótkoterminowy kojarzy się głównie z miejscowościami turystycznymi. Nic bardziej mylnego, bo potencjał takiej formy najmu potwierdzają także właściciele lokali w dużych miastach. Z wynajmu krótkoterminowego korzystają zarówno turyści, jak i klienci biznesowi. Bardzo często wybierają oni takie mieszkanie, by mieć dostęp do kuchni. To znacznie wygodniejsze niż ograniczone możliwości przygotowywania posiłków podczas pobytu w hotelu. Wynajem krótkoterminowy może być bardzo opłacalny dla wynajmującego, a jednocześnie konkurencyjny cenowo dla najemcy w porównaniu z hotelami i hostelami. Przy wynajmie konieczne jest zadbanie o wysoki standard mieszkania, co więcej, jeśli jego lokalizacja będzie w dobrych punktach miastach, to można liczyć na większe zarobki z tej inwestycji. Wadą najmu krótkoterminowego jest to, że wiąże się on z większą ilością obowiązków. Po każdym gościu należy zadbać o porządek w mieszkaniu oraz sprawdzić i w razie konieczności naprawić uszkodzone sprzęty.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to świetne źródło stałego dochodu pasywnego. Inwestycja w takie mieszkanie nie zwraca się bardzo szybko, jednak jest ona wygodną formą spłacenia kredytu mieszkaniowego i otrzymywania dodatkowych środków do budżetu domowego. Przy wynajmie warto uwzględnić wszystkie koszta mieszkania, tak by wychodzić na plus każdego miesiąca. Tutaj także konieczne jest zainwestowanie środków w remont i podstawowe wyposażenie.

Flipowanie mieszkań

Prócz dwóch podstawowych metod wynajmu można także kupić i sprzedać mieszkanie. Takie kupowanie i odsprzedawanie mieszkań jest coraz popularniejsze. By zarobić należy zadbać o to, by cena sprzedaży nieruchomości przewyższyła koszty jej zakupu oraz ewentualnego remontu. Najczęściej stosuje się dwie metody – kupowania tanio i sprzedawania drogo, bądź kupowania tanio i sprzedawania tanio.

Przy flipowaniu mieszkań, czyli kupowaniu mieszkań w celu ich szybkiej odsprzedaży niezwykle ważne jest poszukiwanie okazji, dlatego warto śledzić strony takie, jak Listaprzetargow.pl, gdzie znajdują się aktualne przetargi i licytacje mieszkaniowe z całej Polski.

Inwestowanie w nieruchomości to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce zadbać o dodatkowe przychody. Nie da się ukryć, że nieruchomości to dość pewna i bezpieczna inwestycja – w sam raz dla tych, którzy nie lubią dużego ryzyka.

Zdjęcie: Unsplash.com

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick