DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jak funkcjonują spółdzielnie socjalne? Pleszewskie "Paidi" ma nową siedzibę

– Twórcami przedsiębiorstw społecznych najczęściej są stowarzyszenia lub jednostki samorządu terytorialnego, ale też osoby indywidualne – mówi Lucyna Roszak, członkini Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Paidi”. „Paidi”, które już od czterech lat funkcjonuje w Pleszewie jest właśnie spółdzielnią socjalną. Powstało z pasji do spędzania czasu z dziećmi, a prezesem tego przedsiębiorstwa jest Agnieszka Stańczyk, z wykształcenia pedagog. -Oprócz sali zabaw, którą prowadzimy i do której zapraszamy wszystkich, prowadzimy też animacje (…) na różnego rodzaju przyjęciach – cieszy się Agnieszka.

W kwestii funkcjonowania spółdzielni socjalnych najważniejszy jest fakt, że cały zysk takiego przedsiębiorstwa nie trafia do prywatnej kieszeni, ale jest przeznaczany na rozwój firmy i jej pracowników. Pracownicy otrzymują wynagrodzenie, a zarząd w takiej organizacji pełni rolę społeczną.

Po czterech latach działalności „Paidi” przeniosło się na ulicę Sporną w Pleszewie. W nowej siedzibie jest więcej miejsca i światła. Organami założycielskim spółdzielni są Pleszewskie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Narkomanii i Stowarzyszenie Mieszkańcom Gminy Gołuchów.

Napisz do autora

Komentowanie tego wpisu jest wyłączone!