Gliwice zdobyte. Czwarta wygrana w sezonie BM Slam Stali

1
Wygrana ostatnia kwarta 25:8 dała koszykarzom BM Slam Stali zwycięstwo w Gliwicach z GTK 85:64. Dla zespołu prowadzonego przez Łukasza Majewskiego to czwarta wygrana w tym sezonie Energa Basket Ligi. Teraz żółto-niebieskich czeka mecz we własnej hali ze Śląskiem Wrocław.

Joe Furstinger – środkowy GTK Gliwice napsuł najwięcej krwi w pierwszej połowie koszykarzom BM Slam Stali. To dzięki niemu gospodarze byli w grze. Ostrowianie zaczęli „przejmować” mecz po przerwie, kiedy wyszli na prowadzenie. Koncertem gry była jednak ostatnia kwarta wygrana 25:8!

Ostrowianie zagrali bardzo zbilansowany atak. Aż sześciu koszykarzy rzuciło więcej niż dziesięć punktów. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Przemysław Żołnierewicz, który rzucił 14 punktów i miał 8 zbiórek. Bardzo dobrze zagrał także Nikola Jevtović. Serb w Gliwicach rzucił 13 punktów trafiając wszystkie rzuty z gry. Tylko 4 punkty rzucił w swoim debiucie Łukasz Wiśniewski, trafiając 1/6 rzutów z gry.