Gala Octagon No Mercy#7 za nami. Takich emocji w Ostrowie nie było dawno [ZDJĘCIA]

Sobotnia gala Octagon No Mercy #7 rozpoczęła się od pokazowej walki bokserskiej, w której naprzeciw siebie stanęli Szymon Gajewski i Sebastian Modrzejewski. Werdyktem sędziów ich rywalizacja zakończyła się remisem. Następną parą, którą mogła podziwiać publiczność, byli Mateusz Mokras i Gracjan Miś. Ich walka została zakontraktowana w kategorii MMA. Tutaj lepszy był Miś. W trzecim starciu o bezdyskusyjnym zwycięstwie nie było już mowy. Po zaciętej walce w grapplingu zwycięstwo przez wskazanie odniósł Mateusz Chamny, który pokonał Dawida Gawlika.

Walka nr 4 była jedyną, w której rywalizowały kobiety. W octagonie twarzą w twarz stanęły Olga Michalska i Magdalena Żuchowska, które walczyły w formule MMA. Oldze wystarczyły raptem 2 minuty i 48 sekund, aby pokonać rywalkę i wznieść w górę ręce w geście zwycięstwa. Kolejna walka nie była już tak widowiskowa, a para Michał Przemyślak – Norbert Łabęcki musiała zadowolić się remisem.

Starcie numer sześć zrekompensowało jednak najbardziej wybrednym kibicom brak jednogłośnego rozstrzygnięcia w poprzednim starciu. Vasyl Hawrylchak wygrał przed czasem z Kewinem Prymasem w formule K1.

Po licytacjach na rzecz Karolinki Olejniczak, które odbywały się co kilka walk, do octagonu weszli kolejni zawodnicy, a kibice oszaleli, gdy wyczytano nazwiska: Tomasz „Fit Dzik” Łomnicki i Bartosz „Bufi” Buchwald”. Obaj zawodnicy mogli liczyć na ogromny i niesłabnący doping. W pojedynku lepszy okazał się „Fit Dzik”. Sędziowie byli jednogłośni.

Zwycięzcę kolejnej walki także musieli wyłonić sędziowie, którzy stosunkiem głosów  2:1 wskazali na Józefa Golińskiego walczącego w trzech rundach po dwie minuty w formule K1 z Olehem Pavliakiem. Wybuch euforii kibiców był nie do opisania. Jednak to, co później działo się w octagonie, sprawiło, że część sympatyków sztuk walki wręcz zaniemówiła, gdy Patryk Bąk i Kamil Bąk pokonali w duecie rywali raptem w minutę i pięć sekund! Niektórzy nie zdążyli skierować wzroku na octagon, a już było po walce.

Emocje rosły z każdą sekundą, bo po „podwójnym” starciu rozpoczęło się odliczanie do walki wieczoru, w której wystąpili Maksymilian Bartoszewicki oraz Dawid Wylegała. Od początku ich walka była bardzo wyrównana. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w formule MMA w trzech rundach po pięć minut. Bohaterowie wieczoru zamiennie starali się wyjść na prowadzenie, ale serie ciosów, którymi wymieniali się w octagonie sprawiały, że żaden z nich nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie o zwycięstwie musieli zadecydować sędziowie. Ich werdykt był niejednogłośny i wskazywał, że triumfatorem został Dawid Wylegała. Jego fani, choć było ich mniej, zdawali się być głośniejsi od zdecydowanie liczniejszej grupy sympatyków Maksymiliana Bartoszewickiego. Na koniec zwycięzca wszedł na trybunę, by cieszyć się z wygranej razem z nimi.

Retransmisja gali Octagon No Mercy #7 w poniedziałek o godz. 20.45 tylko w Telewizji Proart.