Festiwal Smaku dobiega końca. Było warto?

0
To już ostatnie godziny Festiwalu Smaku. W Ostrowie można świętować w czterech lokalach, a w Kaliszu w dziesięciu. Każdy z nich ma do zaoferowania zupełnie inne menu i dania oraz desery przygotowane wyłącznie z myślą o tym wydarzeniu.

Festiwal Smaku to kulinarna inicjatywa, która przyciągnęła czternaście lokali gastronomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Wydarzenie trwa od poniedziałku 8 stycznia do piątku 12 stycznia włącznie.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy deser i zaproponowaliśmy zupełnie inaczej podanego śledzia. A do tego nie zabrakło oczywiście naszej koronnej potrawy, a więc dorsza – mówi Witold Olejnik, właściciel jednego z lokali gastronomicznych biorącego udział w festiwalu. – Uważam, że Festiwal Smaku to ciekawa inicjatywa, chociaż może to nie był najlepszy czas, żeby się odbyła zaraz po świętach, bo wielu było chyba przejedzonych. Ale kilku nowych klientów pojawiło się u nas, więc oceniam ten festiwal pozytywnie – dodaje.

Podobnie ocenia tę inicjatywę właściciel kolejnej ostrowskiej restauracji. – Lubię się reklamować i stwierdziłem, że ten festiwal może być dobrą okazją do pokazania się mieszkańcom i zaoferowania im swojej oferty. Trochę szkoda, że z Ostrowa wzięły udział tylko cztery lokale. Inaczej by to wyglądało, gdyby zgłosiły się wszystkie. Wtedy akcja cieszyłaby się pewnie dużo większym zainteresowaniem – wyjaśnia Marcin Malinowski.

Pełna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.