Falstart Ostrovii. KPR przegrał wygrany mecz z UKS Olimp

Ostrowianie kolejny raz słabo weszli mecz. Goście szybko objęli prowadzenie 3:0, następnie nawet 7:3. Ostrovia znów musiała gonić i odrabiać straty. Udało się w końcówce pierwszej połowy. W drugiej KPR prowadził nawet różnicą czterech bramek 19:15. Przestrzelone rzuty karne, słaba skuteczność w ataku i ostatecznie kary dwóch minut Stańka i Salamona zdecydowały o tym, że gospodarz dali sobie wydrzeć wygraną.

Umykał nam ten mecz. Przed mecze jednak zakładaliśmy, że nawet jeśli tak by się działo to gramy o każdą bramkę. Dla jest to ważne czy przegramy jedną bramką, dwoma czy trzema. W momencie kiedy Ostrovia podała nam rękę, pociągnęliśmy ją, wykorzystaliśmy to i trzy punkty jadą do Grodkowa – mówił po meczu zadowolony trener gości Piotr Mieszkowski.

Drużyna z Grodkowa to beniaminek pierwszej ligi, który w pierwszej rundzie także pokonał Ostrovię. Wówczas we własnej hali UKS Olimp pokonał ostrowską drużynę po serii rzutów karnych.