E-zwolnienia weszły w życie. ZUS wyciąga rękę do lekarzy i nie tylko

1
Z dniem 1 grudnia w życie weszła elektroniczna forma zwolnień lekarskich. Do lamusa odeszły papierowe kartki i wszystko odbywa się już drogą internetową. Może być to kłopotliwe, zwłaszcza dla starszych lekarzy, którzy z internetem nie mieli wcześniej do czynienia. Wejście w świat elektroniki jest dla nich trudne i stresujące.

Z pomocą wychodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Większość lekarzy została przeszkolona w temacie obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień przez pracowników ZUS-u. Zostali także wyposażeni we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych.

ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny. Od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.

CZYTAJ: Koniec ery papierowego L4. Od dziś zwolnienia będą wystawiane za pośrednictwem internetu

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na Platformie Usług Elektronicznych z dostępem do e-ZLA mogą założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gdy ktoś prowadzi działalność musi się za każdym zwolnieniem meldować w ZUS i składać dokument ZUS Z-3b nawet jak jest kontynuacja zwolniena lekarskiego ładne mi udogodnienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.