Dzisiaj protest rolników. Zablokują drogę krajową w Ociążu [ZDJĘCIA]

6
Rolnicy nie poprzestają na marcowych protestach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 w Ociążu. W środę 9 maja po raz kolejny wyjdą na drogę, żeby domagać się realizacji postulatów.

Protest rozpocznie się o godz. 10.00 w Ociążu. Rolnicy planują zablokować drogę maszynami rolniczymi. Według założeń, ma się ich pojawić około 50. To kolejna odsłona protestu przeciwko importowi warzyw zza granicy. Jak mówią – mają ogromny problem ze sprzedażą swojego towaru, ponieważ jest on poddawany rygorystycznym kontrolom, podczas gdy cena za kilogram jest niska. – Za sprzedany kilogram ziemniaków, rolnik otrzymuje 20 groszy. W supermarketach ten sam kilogram kosztuje 2 złote lub więcej! – mówi Ewa Woźnicka, organizator protestu.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Na pewno będą tworzyć się korki. Kto może, niech lepiej omija ten odcinek.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Zobacz zdjęcia z protestu rolników w Ociążu:

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE
 1. 0  0

  cyt:”Za sprzedany kilogram ziemniaków, rolnik otrzymuje 20 groszy. W supermarketach ten sam kilogram kosztuje 2 złote lub więcej!” W którym supermarkecie???
 2. 0  0

  traktorami do WARSZAWY NIE POJADA ALE PURY NASZE SA DO WSZYSTKIEGO PURE KARTOFLANKA SALATKA NIE WIADOMO CO CZY TO KLAS A B C ZDECYDYDUJCIE SIE CZY SPRZEDAJECIE TYLO PASTEWNE
 3. 1  0

  Protest popieram… ale sami powinni się „wysilić ” aby napisać …zwłaszcza na targowiskach czy bazarkach jaka odmiana i klasa ziemniaka ! Zwłaszcza w WLKP …. w krainie kwitnącego ziemniaka ! Nawet jeden z celebrytów kulinarnych zwracał uwagę , że nie wiadomo jaka odmiana i klasa ziemniaka……sprzedawanych!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick