Dziś Dzień Czekolady – tego dnia nie tuczy!

0
Według badań z 2016 roku, statystyczny Polak zjada jej 6,3 kg rocznie. Możemy ją spotkać w formie tabliczek, batonów, cukierków, lodów, a nawet w postaci płynnej i z dodatkiem chilli. Czekolada poprawia humor, koi zmysły, dodaje energii i...niestety jest bardzo kaloryczna.

Konkretna data powstania czekolady nie jest znana. Drzewa kakaowca były uprawiane już w 400 r. p.n.e. w Ameryce Środkowej. Pierwsze wytwórnie czekolady powstały w Hiszpanii, a w ślad za nią poszły m.in. Francja, Holandia i Szwajcaria.

Każdy łasuch może się dziś pokusić o zjedzenie odrobiny tego przysmaku. Badania naukowe dowodzą, że jedzenie jednej kostki czekolady dziennie obniża ryzyko zawału serca w przyszłości.

Jest nieodłącznym elementem wyprawy w góry i w kosmos. To doskonałe źródło magnezu, węglowodanów, tłuszczy, żelaza, wapnia i cynku.

Czekolada to także dobry antydepresant. Jedzenie jej wydziela ten sam związek, który nasz organizm produkuje, kiedy jest zakochany! Ten słodki przysmak jest też doskonałym afrodyzjakiem.

Zapach czekolady jest na tyle przyciągający, że postanowili z niego skorzystać producenci kosmetyków. Na rynkach beauty pojawia się coraz więcej kosmetyków, które pachną czekoladą. Używanie ich sprawia kobietom o wiele więcej przyjemności.

Pośród tylu zalet jest niestety jedna, największa wada. Czekolada jest bardzo kaloryczna. Sto gramów potrafi mieć nawet 550 kalorii. Ta z zawartością bakalii tuczy jeszcze bardziej. Ma aż 700 kalorii. Aby to spalić trzeba biegać przez minimum 1,5h.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick