Dzień Europy w Krotoszynie

1
Był barwny pochód ulicami miasta, występy artystyczne i prezentacja europejskich krajów. Wszystko to w wykonaniu najmłodszych mieszkańców miasta. Setki przedszkolaków i uczniów wzięło dziś udział w Dniu Europejskim zorganizowanym na krotoszyńskim rynku.

Każda ze szkół przygotowała własne stoisko. Uczniowie w kolorowych, narodowych strojach prezentowali kulturę, obyczaje i kuchnię europejskich krajów. Była Holandia, Litwa, Wielka Brytania czy Francja. Można było skosztować portugalskich, ryżowych placuszków, kołacza czy litewskiego chłodnika. Z jednej strony dla najmłodszych mieszkańców Krotoszyna festyn to dobra zabawa i możliwość wykazania się wiedzą na temat UE z drugiej okazja do prezentacji dobrodziejstw jakie płyną z członkostwa we wspólnocie – unijnych dotacji i promocji szeregu programów unijnych, z których z powodzeniem korzystają krotoszyńskie szkoły. Europejski Dzień w Krotoszynie organizowany jest od 5 lat. Jego organizatorem jest Krotoszyńskie Centrum Inicjatyw Społecznych. Inicjatywę wspiera Urząd Miejski w Krotoszynie.

 

 

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ
  1. 0    1

    W zachodniej Europie istnieje już ponad 700 „no go zones”, czyli mini kalifatów. Tam rządzą już tylko prawa islamu, a rządy tych europejskich krajów dawno sie pogodziły z ich istnieniem. A to dopiero początek. Europa Zachodnia skazana jest na upadek. Podatników ubywa, a muzułmanów czyli dożywotnich klientów socjalnej pomocy – przybywa. Gospodarki państw Europy Zachodniej na dłuższą metę nie wytrzymają tych obciążeń. Na dodatek, by zapewnić elementarne bezpieczeństwo swoim podatnikom przed „swoimi” muzułmanami, trzeba wydawać na to coraz większe sumy… Upadek zachodniej Europy został już „zaprogramowany” i żadne „zaklęcia” tu nie pomogą….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick