Dzieci źle się poczuły. Ewakuowano szkołę [AKTUALIZACJA]

1
Fot. Google Maps
Szkoła Podstawowa w Korytach została ewakuowana. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, jeden z uczniów źle się poczuł. Służby musiały w tej sytuacji sprawdzić, co mogło być źródłem złego samopoczucia. Dlatego zarządzono ewakuację.

AKTUALIZACJA – 13.42
Pięcioro dzieci z tej samej klasy źle się poczuło, co wzbudziło podejrzenie nauczycieli oraz dyrekcji. W związku z tym, że jedno z nich omdlało, wezwano pogotowie. Zespół ratownictwa medycznego zabrał dziewczynkę do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Czworo dzieci, które również źle się poczuły, zostały odebranych przez rodziców, którzy także zawieźli swoje pociechy do szpitala.

– Zadzwoniłam do straży pożarnej i poprosiłam, żeby sprawdzili klasę, czy nie znajduje się tam jakaś rozpylona substancja. Kiedy przyjechali, zarządziłam ewakuację szkoły. Strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia i nie stwierdzili żadnego zagrożenia – mówi portalowi wlkp24.info dyrektor Szkoły Podstawowej w Korytach, Barbara Hofman.

Dzieci najpierw wyszły na zewnątrz, a w tym czasie straż pożarna sprawdziła salę gimnastyczną. Po stwierdzeniu, że pomieszczenie jest bezpieczne, zarządzono, że uczniowie poczekają tam do momentu zakończenia akcji w szkole, aby nie musiały czekać na dworze.

W szkole w Korytach uczy się 189 dzieci. Nie wszystkie były jednak obecne w szkole.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick