Dziecko wcale nie potrzebuje krwi BRh-, a ta wiedza może Cię sporo kosztować

16
Nie rób tego! Nie dzwoń pod numer 515 250 700! Marzena Czyż i jej dziecko chore na białaczkę wcale nie potrzebują krwi. To zwykły przekręt, który może Cię sporo kosztować. Przekonasz się dopiero gdy skontaktujesz się z numerem podanym w wiadomości SMS lub na Facebooku.

Tzw. łańcuszki na popularnych portalach społecznościowych to od kilku lat zmora internautów. Z pozoru „fajne informacje” stają się po chwili uciążliwym problemem, tak jest też w przypadku kolejnego SMS-a czy wiadomości na Facebooku dotyczącej rzekomej „potrzeby krwi dla chorego na białaczkę dziecka”. To zwykły przekręt!

„Prosze przeslij wiadomosc dalej do jak najwiekszej ilosci osob. ! Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke. BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne !”

Na taki komunikat wielu z nas zareaguje natychmiast. Rzadka grupa krwi sprawia, że łańcuszek z każdą sekundą w rzeczywistości wirtualnej staje się dłuższy. Jesteśmy narodem, który lubi pomagać, a chęć wzmaga się wraz z informacją o „rzadkiej chorobie” czy „patowej sytuacji poszkodowanego”.

Nie zawsze komunikaty z prośbą o pomoc są wartościowe. Ten o potrzebie krwi BRh- nie jest. Marzena Czyz nie istnieje, a wiedza o tym może nas sporo kosztować. Nie dajcie się nabrać na ten kolejny internetowy przekręt. Oczywiście – w każdym kłamstwie jest ziarno prawdy: BRh- to faktycznie bardzo rzadka grupa krwi. Jeśli zamiast zadzwonić na podanym numer, ktoś zdecyduje się oddać taką krew, na pewno nikomu nie zaszkodzi, a już na pewno nie swojemu budżetowi.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

16 KOMENTARZE
  1. 0    0

    To jakaś ściema nie ma zwykłych numerów w żadnej polskiej sieci które kosztują więcej jak zwykle połączenie bo to by było oszustwo i zaraz by się tym odpowiednie służby zainteresowały każdy by otwierał takie numery i zarabiał miliony było by za latwo
  2. 2    0

    Krew zawsze jest potrzebna bez wzgledu na lancuszki jednak niektorzy prubuja jeszcze na tym zarobic podajac sie za nie tych ludzi którymi sa.Oddac krew zawsze warto bo jak nie pomozesz innemu to drugiemu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick