Dziecko wcale nie potrzebuje krwi BRh-, a ta wiedza może Cię sporo kosztować

6
Nie rób tego! Nie dzwoń pod numer 515 250 700! Marzena Czyż i jej dziecko chore na białaczkę wcale nie potrzebują krwi. To zwykły przekręt, który może Cię sporo kosztować. Przekonasz się dopiero gdy skontaktujesz się z numerem podanym w wiadomości SMS lub na Facebooku.

Tzw. łańcuszki na popularnych portalach społecznościowych to od kilku lat zmora internautów. Z pozoru „fajne informacje” stają się po chwili uciążliwym problemem, tak jest też w przypadku kolejnego SMS-a czy wiadomości na Facebooku dotyczącej rzekomej „potrzeby krwi dla chorego na białaczkę dziecka”. To zwykły przekręt!

„Prosze przeslij wiadomosc dalej do jak najwiekszej ilosci osob. ! Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke. BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne !”

Na taki komunikat wielu z nas zareaguje natychmiast. Rzadka grupa krwi sprawia, że łańcuszek z każdą sekundą w rzeczywistości wirtualnej staje się dłuższy. Jesteśmy narodem, który lubi pomagać, a chęć wzmaga się wraz z informacją o „rzadkiej chorobie” czy „patowej sytuacji poszkodowanego”.

Nie zawsze komunikaty z prośbą o pomoc są wartościowe. Ten o potrzebie krwi BRh- nie jest. Marzena Czyz nie istnieje, a wiedza o tym może nas sporo kosztować. Nie dajcie się nabrać na ten kolejny internetowy przekręt. Oczywiście – w każdym kłamstwie jest ziarno prawdy: BRh- to faktycznie bardzo rzadka grupa krwi. Jeśli zamiast zadzwonić na podanym numer, ktoś zdecyduje się oddać taką krew, na pewno nikomu nie zaszkodzi, a już na pewno nie swojemu budżetowi.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

Uzupełnij równanie (pole wymagane):