Drzemka w pracy? Dziś może Ci się upiecze

1
Każdy z nas chyba zna to uczucie, kiedy dzwoni budzik, a my zastanawiamy się nad jednym: Jak to możliwe, że już jest rano? Niektórzy mają też ochotę rzucić budzikiem o ścianę ale powstrzymuje ich fakt, że jest to ich własny telefon komórkowy. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy. Może dzisiaj przymknięcie oczu w pracy na parę minut ujdzie nam na sucho. ;)

Święto zostało zapoczątkowane kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych. Badacze zgodnie twierdzą, że nawet kilkanaście minut drzemki w ciągu dnia, pozwala zregenerować organizm.

Sam Barack Obama uważa, że kwadrans odpoczynku poprawia mu humor i dodaje energii na resztę dnia. Nie tylko były prezydent Stanów Zjednoczonych, bo i takie tęgie głowy jak Winston Churchill, Napoleon Bonaparte czy Tomas Edison uważały, że odpoczynek w ciągu dnia to podstawa.

Pozazdrościć możemy Włochom, Hiszpanom, czy Grekom. Ich sjesta w ciągu dnia to rzecz święta i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Zamknięte są wtedy sklepy i restauracje, a ich pracownicy udają się na zasłużony odpoczynek.

W Chinach, prawo do drzemki zapisane jest w konstytucji i każdy z pracodawców musi je uszanować.

Nam niestety pozostaje albo wcześniej kłaść się spać, albo zaufać zbawiennej kofeinie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick