Drużynowy Puchar Świata w Ostrowie? „Nie mamy pieniędzy”

15
Ogólnopolskie media widzą Ostrów Wielkopolski w gronie najlepszego kandydata do organizacji finału Drużynowego Pucharu Świata na żużlu w 2018 roku. Impreza, która w ostatnich latach cieszy się mniejszą popularnością, w takim ośrodku jak Ostrów, mogłaby się odrodzić i przyciągnąć na stadion komplet publiczności. Szansę na to są jednak bardzo małe, zwłaszcza w momencie kiedy na ostatniej Sesji Rady Miejskiej radni zmniejszyli budżet promocyjny na nowy rok.

Nazwa Ostrowa Wielkopolskiego coraz częściej przewija się kontekście dyskusji na temat potencjalnego gospodarza Drużynowego Pucharu Świata. Osoby związane z żużlem, uważają że impreza tego typu sprawdziłaby się w mniejszych ośrodkach, gdzie na co dzień nie ma speedwaya na najwyższym poziomie. – Ostrów to miasto zakochane w żużlu. Robili w ostatnich latach duże imprezy i za każdym razem wszystko się doskonale sprawdzało – mówił na łamach portalu Sportowefakty Władysław Komarnicki, były prezes Stali Gorzów.

Trudno się nie zgodzić z Komarnickim, który w Gorzowie był już odpowiedzialny za organizację największych imprez żużlowych.

Ostrów w swoim sportowym CV może już wpisać sobie organizację takich zawodów jak Indywidualne Mistrzostwa Europy (SEC), towarzyskie mecze reprezentacji czy też Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Ostrów to także idealne miejsce pod kątem komunikacyjnym. Do leżącego w centrum Polski miasta większość kibiców miałaby blisko.

W 2018 roku jednak najprawdopodobniej miasta nie będzie stać na zawody tej rangi. Radni przegłosowali ostatnio poprawkę budżetu miasta, m.in. zmniejszyli kwotę na promocję z ok. pół miliona na 200 tysięcy złotych. – Z tych pieniędzy organizowaliśmy wszystkie spektakularne imprezy żużlowe. Rozmawiam z przedstawicielami firm, które organizują wszystkie największe zawody na temat tworzenia kolejnych, ale w obecnej sytuacji nie mam im czego zaproponować. Nie mamy pieniędzy – mówiła ostatnio na naszych łamach prezydent Beata Klimek.

Chyba nie podlega dyskusji, że taka dwudniowa impreza (zawody barażowe i finał) o tytuł mistrzów świata z udziałem najlepszych żużlowców świata przyciągnąłby na stadion komplet publiczności w Ostrowie.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  • 5
   8

   A mieszkańcy kilku ulic zbierają podpisy, żeby im wreszcie ulicę zrobić. A po co? nie lepiej przejść się na żużel i zobaczyć zawody, na które pani prezydent z miejskiej kasy wywali 200 tys.? Kogo obchodzą wasze ulice?

  • 3
   3

   To raczej Wy w tym biurze prasowym robicie z Ostrowa wiochę. Za to anonimowe opluwanie też Wam płaci ? Pod stołem ze spółek, czy w zakresie obowiązków to macie?

  • 2
   1

   do zdziwiony – czy ty się łudzisz że pieniądze obcięte przez radnych trafią do puli na remonty ulic? To nie działa w ten sposób.

  • 3
   1

   Te pieniądze jak zrozumiałem poszły m.in. na karetkę dla szpitala. A te obcięte m.in. z Gajowej poszły na ulice w innych osiedlach. Radni dołożyli do puli na drogi ponad milion złotych. Nie wiedziałeś foxy?

 1. 9
  12

  Po co w Ostrowie takie zawody? Dla kogo? Dla BSI, dla tej firmy dla PZMot? dla Działaczy z Wawki? Widac, że redaktor Gebel nie wie za dużo w tym temacie, nie zorientowany w ogóle, Panie redaktorze organizacja takich zawodów to wydatek minimum miliona złotych, jak nie więcej, tyle sobie angole żądają, niech pan sprawdzi najpierw, zanim zacznie pan pisać artykuły z pudelka, czyli z syfów sportowych, w Ostrowie mamy ważniejsze wydatki, pozdrawiam

 2. Mecz zrobic ale niech wszyscy zapłacą za bilety co do jednego a nie świta i radni i koledzy za fyiko a siedzą na trybunie głównej a ci co płacą na deskach połamanych

 3. 6
  1

  Czy to miasto ma być organizatorem czy inna organizacja? Jeśli miasto, to pewnie nas nie stać na tak drogą promocję. Jeśli ktoś inny, to po prostu miasto dokłada tyle ile może (w ramach promocji), resztę kasy organizator załatwia sam. I tyle.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.