Drużyna Pawłowskiej na podium. Medalistki ustanowiły nowy rekord!

0
Katarzyna Pawłowska, kolarka torowa z Przygodzic (powiat ostrowski) wraz z resztą drużyny w składzie: Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj wywalczyły brązowy medal na torowych Mistrzostwach Europy w Berlinie. W finałowym biegu na dochodzenie, w walce o trzecią lokatę na podium, Polki zmierzyły się z Francuzkami. Nie dość, że zdobyły brąz, to ustanowiły nowy rekord Polski finiszując z czasem 4:24.705.

Od środy 18 października do niedzieli potrwają kolarskie torowe Mistrzostwa Europy w Berlinie. W tych elitarnych zawodach startuje łącznie 338 kolarzy – 120 kobiet i 218 mężczyzn z 28 krajów.

Reprezentantki Polski z Przygodziczanką w składzie przegrały jeden z ważniejszych wyścigów mistrzostw z Włoszkami, ale uzyskany przez nie wynik był wystarczający, by mogły stoczyć bój o brązowe medale. W finałowym biegu rywalizowały z Francuzki. Polki okazały się nie do pokonania i wyścig na dochodzenie zakończyły na trzecim stopniu podium. Jednocześnie finiszując z czasem 4:24.705 pobiły dotychczasowy rekord Polski.

Nowy rekord Polski ustanowili także reprezentanci Polski w składzie Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok i Bartosz Rudyk, którzy wykręcili wynik 3:58.523. W ostatecznej klasyfikacji uplasowali się jednak na 6. pozycji.

Bieżące relacje z Berlina można śledzić na www.pzkol.pl. Kasi Pawłowskiej serdecznie gratulujemy!