Dramat Centry. Przegrali i spadają z III ligi

6
Niestety, sprawdził się czarny scenariusz dla piłkarzy Centry Ostrów Wlkp. Dzisiaj na własnym boisku podopieczni trenera Mariusza Posadzego przegrali z Wdą Świecie 1:2. To sprawia, że ostrowska drużyna po rocznym pobycie zostaje zdegradowana z III ligi.

Ostrowski zespół w dzisiejszym meczu potrzebował przynajmniej punktu, żeby zapewnić sobie dalsze występy na trzecioligowych boiskach. No i podopieczni trenera Mariusza Posadzego posiadali przewagę. Ostrowianie dominowali. Gospodarze stwarzali sytuacje pod bramką rywala, który ograniczał się do uważnej defensywy i sporadycznych szybkich kontr.

W 29 minucie w momencie, kiedy kibice czekali na pierwszą bramkę gospodarzy, ze zdobycia gola cieszyli się rywale. Autorem bramki był Maciej Rożnowski. W kolejnych fragmentach spotkania przewaga ostrowian była jeszcze większa. W II połowie świetnej okazji nie potrafił wykorzystać Jakub Michalski. Później z rzutu wolnego w słupek trafił Dariusz Reyer.

Ostrowianie jednak nie rezygnowali. Atakowali i szukali swojej szansy. Tymczasem w 83 minucie zespół Wdy wyprowadził szybką kontrę. W polu karnym nieprzepisowo zagrał Szymon Strączkowski, co oznaczało rzut karny dla gości. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Czerwiński. W samej końcówce w 88 minucie kontaktowego gola dla ostrowian zdobył jeszcze Szymon Kucharski. Gospodarze mieli jeszcze cień nadziei na uratowanie. Niestety, w doliczonym czasie gry nie wydarzyło się nic, co pozwoliłoby Centrze zdobyć gola i zachować status trzecioligowca.