Derby Ostrowa dla Centry!

Aż cztery bramki oglądali kibice, którzy zasiedli na trybunie głównej stadionu miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrovia do środowego spotkania podeszła skoncentrowana i pewna siebie. To efekt ostatnich meczów, w których podopieczni Marcina Kałuży prezentowali dobrą grę, czego potwierdzeniem była wysoka wygrana z Olimpią Koło 6:0.

Centra natomiast z ostatniego spotkania nie mogła być zadowolona. Przegrana z Unią Swarzędz 1:3 skutecznie popsuła humory przed środowym starciem z Ostrovią.

Zawodnicy Mariusza Posadzego szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 6. minucie piłkę do siatki Ostrovii skierował Szymon Strączkowski. W 20. minucie było już 2:0 dla Centry. Wszystko za sprawą rzutu karnego, który pewnie wykorzystał kapitan – Jakub Michalski.

Bramkę kontaktową w 38. minucie strzelił Mateusz Ziemiański – jak się później okazało, była to jedyna bramka strzelona przez Ostrovię. Bardzo dobry występ zaliczył Bartosz Jankowski. Bramkarz gospodarzy popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ratując zespół przed utratą kolejnych bramek.

Podopieczni Marcina Kałuży mieli kilka dogodnych sytuacji, jednak brakowało dobrego wykończenia akcji. Skuteczności nie brakowało za to Centrze, czego potwierdzeniem była bramka strzelona w 73. minucie przez Michała Sztoka. Pomysłodawcą i wykonawcą całej akcji okazał się dobrze dysponowany tego dnia Jakub Michalski, który wykorzystał błąd rywala i w sposób wyśmienity obsłużył kolegę z drużyny.

Wtedy Centra prowadziła już 3:1, a Ostrovia rzuciła się do ataku. Piłkarze „pasów” nie potrafili jednak skutecznie wykończyć akcji i do końca meczu nie zmienili wyniku meczu.

Teraz przed Ostrovią trudne spotkanie na własnym boisku z Lubuszaninem Trzcianką. Centra natomiast zagra w Tarnowie Podgórnym z tamtejszą Tarnovią. Oba spotkania zaplanowano na sobotę 21 września.