Derby dla Skalmierzyc, pewna wygrana Centry, pogrom Gołuchowa

1
Za nami bardzo udana sobota dla drużyn występujących w IV lidze, grupie wielkopolskiej. Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała Ostrovię 1909 3:0, takim samym wynikiem zakończył się mecz Centry z Olimpią Koło na korzyść pierwszej z tych drużyn, a 6 goli strzelił Krobiance Krobia LKS Gołuchów.

Najciekawiej sobotniego popołudnia zapowiadały się derby naszego regionu między Pogonią Nowe Skalmierzyce a Ostrovią 1909. Niestety, okazały się dość jednostronnym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a pod bramką dominowali goście, którzy wygrali 3:0. Gospodarze mieli wystarczająco dużo okazji, by wygrać to spotkanie, ale nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego. To się zemściło. Przybita Ostrovia nie potrafiła podnieść się w drugiej połowie i schodziła z boiska pokonana.

Ciekawie było również przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra podejmowała Olimpię Koło. Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie, czym przypieczętowali wypracowaną przewagę na boisku. Rywale nie dawali jednak za wygraną i próbowali wykorzystać chwilową niepewność w szeregach Centry. Do przerwy wynik się nie zmienił, a po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole, ustanawiając wynik meczu na 3:0.

Jednostronnie, ale bardzo widowiskowo było w Gołuchowie, gdzie tamtejszy LKS podejmował Krobiankę Krobia – zespół, który niedawno sensacyjnie pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce. W sobotę ekipa z powiatu gostyńskiego nie miała jednak czego szukać na boisku i wróciła do domu z ciężarem sześciu straconych goli. Tymczasem LKS kontynuuje świetną wiosenną passę, bowiem w rundzie rewanżowej odnotował już 5 zwycięstw, 3 remisy i porażkę.