Demolka w Gliwicach. Pokaz siły w wykonaniu BM Slam Stal

W niedzielne popołudnie koszykarze BM Slam Stali byli bezlitośni dla rywala. Ostrowianie przewyższali gospodarzy o kilka klas, posiadając przewagę od pierwszej minuty. Już w I kwarcie ,,Stalowcy” wypracowali sobie 20 punktów przewagi. W drugich dziesięciu minutach gospodarze próbowali wrócić do gry. W postawę ,,Stalówki” wkradło się trochę rozluźnienia, co pozwoliło gliwiczanom na zniwelowanie start. Po 20 minutach było 58:49 dla podopiecznych Wojciecha Kamińskiego.

Po zmianie stron ostrowianie przez pełne 20 minut grali na najwyższych obrotach. ,,Stalowcy” prezentowali świetną skuteczność, trafili 12 z 23 rzutów za 3 punkty. Po akcjach żółto-niebieskich ręce same składały się do oklasków. Wczoraj koszykarze BM Slam Stali zanotowali aż 29 asyst, tymczasem walkę na obu tablicach wygrali 32:24.

GTK Gliwice – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:114 (22:37, 27:21, 12:31, 15:25)

GTK: Riley LaChance 22, Myles Mack 16, Damonte Dodd 12, Kacper Radwański 9, Szymon Kiwilsza 8, Piotr Robak 5, Mateusz Szlachetka 2, Marek Piechowicz 2, Tanel Kurbas 0, Dawid Słupiński 0, Brian Dawkins 0.

BM Slam Stal: Michał Chyliński 17, Shawn King 17, Przemysław Żołnierewicz 16, Ivan Maraś 15, Mike Scott 14, Daniel Szymkiewicz 11, Michał Nowakowski 10, Witalij Kowalenko 9, Blake Hamilton 3, Łukasz Majewski 2.